Pitný režim

Trápí vás přebytečná voda?

Lidské tělo má svou vlastní paměť. Pro tělo je to velice důležité, ale občas nám to dělá estetické problémy. Jedním z problémů je, že tělo si pamatuje, pokud mu poskytujeme něčeho málo.  Ať už je to jídlo nebo pití.

Když hladovíte, tělo si ukládá zásoby, a tak tomu je i když málo pijete.

Jak poznat, že tělo zadržuje vodu?

Pokud máte pocit nafouklého břicha, natékají vám oční víčka, ruce, nohy. Ženské tělo také více zadržuje vodu, pokud vám kolísají hormony, takže projevy natékání zaznamenáte zejména před menstruací.

Držíte dietu, ale stále vám váha ukazuje vyšší a vyšší číslo? To také může mít na svědomí zadržování vody v těle.

Zda vás trápí častý pocit žízně, znamená to, že vašemu tělu dodáváte málo tekutin. A tohle je přesně ten čas, kdy si tělo začne dělat zásoby „na horší časy“. Proto pijte, i když zrovna nemáte žízeň. Hlídejte si, abyste vypili aspoň 2l. Pokud si večer sednete a zjistíte, že jste toho dnes moc nevypili, tak se to nesnažte rychle dohnat. V noci má tělo odpočívat, a ne zpracovávat tekutiny. A další důvod je, že byste trávili noc spíše na toaletě než v posteli.

Jak s vodou pryč?

Pokud jste zjistili, že v těle máte více vody než je potřeba, je vhodné ji z těla dostat pryč, aby se vám ulevilo.

Může se vám to zdát zvláštní, ale je třeba zvýšit příjem tekutin. Tělo zjistí, že mu vody dodáváte víc, než potřebuje a začne se té přebytečné zbavovat. A tak začnou ubývat zásoby vody ve vašem těle a vám bude jen a jen lépe.

You may also like...