Trápí vás mykóza? Babské rady s ní zatočí

Trápí vás mykóza? Babské rady s ní zatočí

Během léta naše chodidla doslova trpí. Neustále chodíme v uzavřených botách, v nichž se nohy potí, často chodíme na boso i v kanceláři, nejen venku. Kromě toho navštěvujeme hrady a zámky, kde si půjčujeme papuče, abychom nezašpinili tamější koberce a podlahy v interiérech. To všechno spěje ke vzniku takzvané mykózy, která napadá nejen chodidla, ale také nehtová lůžka. Mykóza je nepříjemné onemocnění, které se však během léta vyskytuje u lidí opravdu hojně. Prozraďme si proto, jak se mykózou bojovat.  

Abyste s mykózou mohli bojovat zavčasu, je třeba zjistit, jak se mykóza projevuje. Mykóza se projevuje svěděním, zarudnutím a také žloutnutím a zápachem nehtů, také může kůže mokvat a olupovat se.  

Většina lidí při těchto problémech navštěvuje lékárnu a kupuje si zbytečně předražené produkty, které mají údajně ulevit od těchto zdravotních problémů. Jenže lépe uděláte, když se s mykózou rozhodnete bojovat pomocí babských rad.  

Co vám pomůže? 

Doporučujeme vsadit na směs sody a kyselého octa, jelikož tyto dvě věci společně dokážou utlumí růst mikroorganismů, jako jsou plísně, houby nebo kvasinky. Od mykózy vám jednoznačně uleví teplá voda, kterou smícháte s jablečným octem a jedlou sodou, vše smíchejte do lavoru.  

Postupujte postupně 

Aby došlo k opravdu efektivnímu vyléčení mykózy chodidel nebo nehtů, dělejte to postupně. Nejdříve si nohy namočte jen do vody, poté přidejte ocet, chvilku nohám ulevte, poté přidejte jedlou sodu.  

V lázni se doporučuje mít chodidla až patnáct minut. Pro chodidla to bude úleva, pro vás to bude jistý způsob relaxace a odpočinku. 

Po lázni nohy důkladně osušte, lavor vylijte, opláchněte a ukliďte na své místo. Kúru lze opakovat klidně dvakrát denně, ráno si třeba dopřejte kúru jen s octem, odpoledne jenom se sodou. Samostatně působí ocet a soda ještě lépe než dohromady, nedochází k neutralizaci účinků. 

You may also like...