změnit svou banku

Chtějí nebo nechtějí Češi změnit svou banku?

Jelikož se pomalu ale jistě blíží období vánočních svátků, začínají se nakupovat vánoční dárky. Přece jenom je načase – poté už budou nechutně dlouhé fronty v obchodech, budou obrovské fronty na poštách a ke všemu bude taky jen málo zboží k dostání, protože všechno bude už vyprodané. Než se však pustíte do nakupování vánočních dárků, řekněte si pro i proti vaší banky. Musíte si přece říct výhodnější způsoby placení, které banka nabízí, jaké poplatky vám jsou účtovány při platbě kartou či při výběru z bankomatu.

Pokud byste náhodou zjistili, že banka je vlastně šíleně nevýhodná a že rozhodně najdete výhodnější, pak se nebojte přejít k jiné. Je to samozřejmě vaše právo, které vám banka nesmí vzít.

V poslední době vzniká hned několik průzkumů, které se zabývají právě tím, jestli Češi chtějí nebo nechtějí změnit svou banku. Výsledky vás rozhodně překvapí. I přes to, že si lidé neustále stěžují na svou banku, jak je nevýhodná, jak neustále účtuje i za to, co by mělo zůstat bez poplatků, lidé banku změnit nechtějí. Věří jim.

Až čtyři pětiny Čechů jsou se svou bankou nadmíru spokojeni

I když si možná někdo neustále stěžuje, pak nepřijde přímo k činu. Nakonec se tedy ukáže, že čtyři pětiny Čechů nechtějí svou banku změnit. Není to však tím, že je s tím troška zařizování, ale hlavně proto, že lidé v poslední době začali oceňovat důvěryhodnost banky a to, jak se snaží plnit sliby.

Dokonce sedm z deseti dotazovaných lidí si do položení otázky ani nepomyslelo, že by někdy v budoucnu banku změnit chtěli. Tak moc jsou s bankou spokojeni.

Kolik Čechů banku přece jenom změnili?

Ale samozřejmě se tu najdou ti, kteří banku změnili. Jedná se zhruba o čtyři procenta dotazovaných, kteří se nejdříve zabývali změnou banky. Poté se však rozhodli přejít k činu a svou banku změnili.

Během tohoto průzkumu bylo osloveno víc jak tisíc respondentů.

You may also like...