Tipy na přírodní antidepresiva

Tipy na přírodní antidepresiva

Podzim se každým rokem nese ve znamení podzimních depresí, chladných rán, špatně prospaných nocí. Abychom zbytečně nemysleli negativně a měli svou mysl otevřenou spíše pozitivním věcem, doporučujeme se proti podzimním splínům vyzbrojit. Nemusíte chodit do lékárny pro antidepresiva, existují přírodní antidepresiva, která rychle zatočí s každým náznakem podzimní pochmurné nálady. Navíc vaše tělo doplní živinami, které tělo zkrátka potřebuje, a tak přírodními antidepresivy rozhodně nešetřete.  

Zařaďte do jídelníčku čočku 

Věděli jste, že čočka je přírodním antidepresivem? Kromě toho dodává tělu až devadesát procent potřebné dávky kyseliny listové, také zajišťuje tělu přísun vitaminu B9, který podporuje dobrou náladu. Kromě toho čočka pomáhá mozku obnovit takzvaný serotonin, což je jeden ze známých hormonů štěstí.  

Uvařte si heřmánkový čaj 

Jako přírodní antidepresiva působí mimo jiné také bylinky. Zatímco levandule je na zklidnění a lepší spánek, heřmánek zvyšuje chuť do života. Proto si uvařte především heřmánkový čaj, který navíc dokáže podobně jako levandule zklidnit organismus.  

Kromě levandule a heřmánku využijte při vaření také bazalku, která pomáhá soustředit se a kromě toho zmírňuje úzkost. Další efektivní bylinkou, kterou lze označit za přírodní antidepresivum, je kozlík, který je proti depresím a úzkosti, podporuje klidný spánek a také zlepšuje kvalitu odpočinku.  

Sáhněte po čokoládě 

O čokoládě se moc dobře ví, že zlepšuje náladu. Do úst si však vložte jen kousek vysokoprocentní čokolády, která tělu nevadí a ani mu nijak neškodí. S čokoládou zaženete stres, úzkost, také vám dodá potřebný hořčík nebo draslík.  

Banány jako první pomoc 

Pokud začínáte upadat do depresí nebo do pochmurné nálady, měli byste sáhnout po banánu. Banány jsou první pomocí při mírné psychické nouzi. Zejména zralé banány vytvoří nové buňky, podpoří také celkovou kondici celého nervového systému člověka. 

You may also like...