Přírodní antibiotikum

Co vyzkoušet, než navštívíme lékaře

Zimní období je v plném proudu a s tím i spojené nemoci. Spousta z nás se k lékaři neodhodlá, jak z důvodu, že nemá čas tak i z odporu k antibiotikům. Doba, kdy se pomalu i na rýmu psalo antibiotikum je pryč. Lidé se snaží si od nemoci pomoci jinými způsoby a čím přírodnějším tím lépe.

Na co se tedy při nachlazení obrátit?

Med

Tuhle první pomoc při nachlazení zná snad úplně každý z nás. Uvařit si čaj s velkou lžící kvalitního medu a zalehnout pod peřinu. A to děláte jen dobře, protože med je jeden z nejlepších přírodních antibiotik na světě.

Česnek

Česnek v kuchyni najde snad úplně každý, toto kvalitní přírodní antibiotikum má nádhernou vůni a také chuť. Česnek posiluje imunitu, proto je dobré jej konzumovat i dříve, než nám vůbec nějaké problémy nastanou. Jinak je česnek dobrý léčitel při nachlazení, dobře působí i na naše zažívání. Jen je třeba dát si pozor, pokud máte citlivější žaludek nebo vám česnek jednoduše nechutná, ale toto přírodní antibiotikum vašemu tělu chcete dopřát. Pořiďte si sušený česnek v tobolkách a máte vyhráno.

Cibule

O cibuli málo kdo ví, že slouží i jako přírodní antibiotikum a dokáže nám pomoci od mnoha virů a bakterií. Také nám zbaví zažívací ústrojí od možných parazitů, kteří se nám mohou v těle zabydlet. Ovšem musíte cibuli konzumovat pouze v syrovém stavu. Tepelnou úpravou cibule ztrácí své léčebné účinky. Takže pokrmy obsahující mnoho cibule vám v boji proti nemoci nijak nepomůžou.

You may also like...