Jak to zvládnout s partnerem v karanténě?

Jak to zvládnout s partnerem v karanténě?

Současná koronavirová situace ve světě si už vyžádala celou řadu obětí. Oběťmi však nejsou jenom lidé, kteří byli nakažení nemocí a kteří zemřeli, ale za oběti se také považují lidé, kteří museli nějakou dobu strávit společný čas v karanténě se svým partnerem nebo partnerkou. Právě nucená karanténa je aktuálně velice častým důvodem, proč se lidé rozchází. Zejména v Japonsku nebo Číně, kde došlo k zahájení nákazy, se po odeznění epidemie lidé nahrnuli k právníkům s žádostmi o rozvod. Takových žádostí bylo několik stovek či tisíc. U nás to zatím není tak horké, ale určitě je to nevyhnutelné. Proto si pojďme prozradit, jak to s partnerem v karanténě zvládat.  

Přecházejte drobné nedostatky 

Když jsou dva lidé na sebe vázáni prakticky po celý den bez možnosti úniku, začnou si lézt na nervy, to je zkrátka holý fakt. Proto je velice důležité mít na paměti několik rad, které jim pomohou přejít aktuální omezenou situaci v karanténě. Především je velice důležité přecházet drobné nedostatky, pokud k nim dojde. Stres v karanténě je zkrátka zárodkem mnoha přešlapů, proto je důležité je vyhodnotit a pokud se bude jednat jen o drobnosti, zkrátka nad nimi mávněte rukou.  

Pečujte o svůj vzhled 

Zejména ženy v době karantény absolutně vypouští make-up. Nemalují se, vždyť k čemu to je, když nemusí chodit ven. Jenže partnerovi už může začít chybět hezky vypadající, přitažlivá partnerka. Proto základem zdravého vztahu, který má přežít karanténu, je péče o svůj vzhled.  

Najděte si čas jen sami pro sebe 

Jak již bylo zmíněno, pokud jsou lidé na sebe vázáni čtyřiadvacet hodin denně, začnou si pomalu lézt na nervy. A to je přesně ten důvod, proč se poté rozejdou. I v karanténě je dobré nacházet si čas jen pro sebe. Například si čtěte nebo sami cvičte, choďte na procházky nebo si jděte s rouškou zaběhat.  

You may also like...