Tipy na omlazení pleti

Kdo by si nepřál krásnou a pružnou pleť? Máme 6 tipů, se kterými se vám podaří vydat se proti proudu času a nastolit nový řád, ve kterém se budete cítit báječně. Jak na omlazení pleti? 

Dodávejte kolagen

Základní stavební prvek pleti je kolagen. Bohužel se po dvacátém roku našeho života z buněk začíná pomalu vytrácet, a to dokonce tempem až 1 procento za rok. Hydrolyzovaný kolagen je potřebný k tomu, aby byla pleť přirozeně pružná a odolná. Proto je v našem nejlepším úmyslu, abychom si pravidelně kolagen do těla dodávali. Může se jednat o doplňky stravy, nebo o pleťové krémy s obsahem kolagenu. Vždy je nutno dbát na pravidelnost. 

Přidejte antioxidanty

Strava bohatá na antioxidanty vede ke zlepšení pleti. Pokud si budete pravidelně dopřávat místo smažených pochoutek čerstvou zeleninu nebo ovoce, pocítíte rozdíl také na své pleti. Právě antioxidanty dokáží bojovat s volnými radikály, které zapříčiňují celou řadu onemocnění, ale také se zasazují o předčasné stárnutí pleti. 

Pravidelné čištění

Přejete si svou pleť skutečně omladit? Zkuste si po dobu jednoho měsíce s železnou pravidelností denní rutinu, kterou dělají například Korejky. Právě tyto ženy jsou známy svou čistou a vyživenou pletí, která stárne mnohem pomaleji. Například si každý večer pečlivě odličte celý obličej a oblast dekoltu. Poté aplikujte hydratační krém. Jednou týdně si dopřejte peeling a hydratační masku. Péče o pleť se vám vyplatí a už po jednom měsíci rozdíl poznáte. 

Laserové ošetření

Pokud si chcete dopřát nějakou proceduru v rámci estetické medicíny, zkuste laser. Například pomocí frakčního laseru dochází k ošetření obličeje v malých bodech, kdy dochází k tvorbě nedotčených malých ploch. Kůže se tak rychle obnoví. Účinek laserového ošetření na vaši pleť? Kůže je vypnutá, vláčná a rozjasněná. Pro větší efekt je nutno navštívit dermatologa opakovaně. 

Který z tipů nejvíce využijete vy?

You may also like...