lekarnicka

Na co nezapomenou při cestě do exotických destinací

Lékárnička, dobré oblečení a ochranný krém? 

Máte pocit, že jste Evropu už projezdili křížem krážem? Není kout, který byste neznali? Láká vás proto představa, že letos vyrazíte někam dál, abyste poznali něco nového? Exotika může být vaším cílem, ale měli byste se na takovou cestu dobře připravit. Jedině tak vás nic nezaskočí. Na co tedy nezapomenout?

Hodí se i léky na malárii

Nemáte-li cestovní lékárničku, určitě si ji pořiďte. Vybavte ji nejenom obvazy a náplastmi, septonex mastí a dalšími potřebami proti drobným poraněním, ale nezapomeňte ani na základní léky. Neměly by vám chybět přípravky proti bolesti, dále léky proti průjmu, zácpě, nachlazení a alergiím. Pokud letíte do vzdálenějších končin, musíte počítat i s tím, že případná lékařská péče může být obtížněji dostupná a mít s sebou výbavou pro první pomoc při akutních problémech se vyplatí. Jedete-li do zemí s výskytem malárie, není od věci mít v zásobě i přípravek proti této nemoci.

Nezapomeňte na dresscode

Před cestou se informujte o počasí v cílové destinaci, měly byste být vybaveny i na chladnější počasí. Myslete i na to, že pokud jedete do muslimské země, měly byste respektovat tamější zvyky a mít dlouhé kalhoty či sukni a zahalená ramena a ruce – v krátké sukni a topu vás tam do chrámů a jiných památek nepustí. V luxusnějších hotelích navíc mnohdy vyžadují v restauraci dresscode. V otrhaných džínách a tričku tam jít nesmíte, takže budete muset přibalit šaty či letní kostýmek.

Dopřejte pokožce výživu

Na celou akci byste měly připravit i svoji pleť. Myslete na to, že pro ni bude šokem ta přemíra slunce. Proto zabalte do tašky ochranný krém proti slunci s faktorem alespoň SPF 50, abyste se hned nespálily. Dopřejte si také na zpáteční cestu kvalitní hydratační krémy s obsahem antioxidantů a vitamínu E, díky nim zvládne vaše netrénovaná kůže opálení mnohem snáze. Změna klimatu může také pokožku více vysušovat, proto ji pravidelně mažte.

You may also like...