Vyberte si svou matraci na základě toho, v jaké poloze nejčastěji spíte

Vyberte si svou matraci na základě toho, v jaké poloze nejčastěji spíte

Spánek je velice důležitý pro celkovou kvalitu našeho života. Ve spánku dochází k důležitým procesům lidského těla. Spánek potřebujete pro regeneraci, obnovení celého systému, odpočinku, abychom mohli druhý den fungovat naprosto bez problémů. Spánek je důležitý nejen pro naše zdraví, ale také pro naši krásu – ne nadarmo se říká „spánek pro krásu“ nebo že se někdo vyspí „do růžova“. A pro kvalitní spánek je zapotřebí kvalitní matrace. Vybírejte ji podle toho, v jaké poloze obvykle spíte a budete s ní spokojeni.

Spíte na zádech

Lidé, kteří rádi spí na zádech a je to jejich nejčastější spací poloha, by měli volit spíše tvrdé matrace. Váha vašeho těla je rozložena po celé délce matrace a páteř potřebuje stabilnější oporu. Tato spací poloha je podle výzkumů jedná z nejméně častých – zejména při usínání ji většina z nás nepreferuje.

Spíte na břiše

O něco oblíbenější poloha při spaní, je poloha na břiše. I zde bude zapotřebí podpora páteře, vhodné jsou zejména matrace, které kombinují tvrdší a měkčí části. Co se týká tvrdosti, jděte někam do středu – ani ne příliš tvrdou matraci, ani ne měkkou. Nezáleží přitom na tom, jestli to bude pružinová nebo třeba pěnová matrace. 

Spíte na boku

Asi největší množství lidí spí nejraději na boku. V takovém případě jsou vhodnější měkčí matrace, které chrání vaše ramena, kolena a kotníky. Pokud byste zvolili tvrdou matraci, mohlo by to mít za následek nekvalitní spánek, protože tvrdá matrace v této poloze nepodporuje správný krevní tok.

Spíte v různých polohách

Pokud nedokáže určit, v jaké poloze převážně spíte, pak zřejmě velmi často měníte polohy. Vyplatí se vybrat středně tvrdou matraci.

Manželská matrace

Pokud si chcete pořídit jednotnou matraci na celé dvojlůžko, můžete to udělat i v případě, že každý z partnerů preferuje jinou tvrdost matrace. V současné době už totiž není nic neobvyklého, že matrace může mít různou tvrdost i v rámci jedné strany.

You may also like...