Na výběru záleží i při výběru luxusních županů

Na výběru záleží i při výběru luxusních županů

Župan je něco, co používáme každý den. Jedná se o velice užitečný prvek našeho šatníku, který používáme ráno i večer. Velice jej oceníte zejména v případě, když jste nemocní nebo dokonce v nemocnici. Župany ale nemusí být jen praktické, ale také měkoučké a velmi pohodlné. To je také to, co byste měli u svého županu hledat. Jaké materiály jsou k dispozici?

Bavlněné župany

Asi nejoblíbenější možností jsou luxusní dámské župany z bavlny. Právě ta má totiž všechny potřebné vlastnosti, které by župan měl mít. Neabsorbuje velké množství tepla, je pohodlná, ale hodí se spíše na jaro a léto, když je teplo. 

Froté župany

Froté je materiál, který známe zejména z ručníků. Vyrábí se z něj ale také župany, které jsou vhodnější ne přechodové období (chladné jaro nebo začátek podzimu). Využít ho můžete také místo ručníku po koupání, protože absorbují vlhkost. Froté župany jsou měkké a jemné a velmi pohodlné.

Polyesterové župany

Jedná se o téměř univerzální materiál, který najdeme snad na všech kouscích našeho šatníku, župany nevyjímaje. Polyesterové župany mohou být krásně měkké, mohou mít i delší vlákna, takže se do nich zaboříte, jako do plyšové hračky. Jejich nevýhodou je ale to, že mohou být příliš teplé na jaro nebo léto. 

Velurové župany

V současné době patří k nejmodernějším materiálům – nejen na župany, ale také na mikiny, kalhoty či dokonce čalounění nábytku. Velur vypadá velice luxusně, vzhledem připomíná samet. Pokud toužíte po luxusním županu, rozhodně vsaďte na velur. Jeho výhodou je pohodlnost a také odolnost. 

Saténové a hedvábné župany

Elegantní a luxusně vypadající župany se vyrábí také z těchto dvou materiál. Ocení je dámy i pánové. Satén je jemný a vzdušný materiál, který se hodí zejména na jaro a léto (dodává pocit chladu), milujeme ho pro jeho lesk. Hedvábí je jednou z nejžádanějších látek – nejen na župany. Je odolné, nevsakuje vodu, dobře izoluje teplo a je jemné.

You may also like...