Slunné Řecko

Tip na léto: Slunné Řecko vám nabízí pohostinnou náruč

Spojení poznávání krásných památek s odpočinkem, pohostinností místních lidí, skvělou kuchyní a lahodným vínem, taková je pro mnoho z vás ideální představa dovolené. Popsaný koktejl zážitků vám nabídne slunné Řecko. Proč byste měly vyrazit právě tam?

Země má přes 3000 ostrovů

Když se řekne slunné Řecko, opravdu to platí. V letní sezóně si zde můžete užívat hřejivých paprsků prakticky pořád. Dny, kdy se zatáhne a dokonce třeba i prší, můžete spočítat na prstech jedné ruky. Na počasí se tu dá opravdu spolehnout. Navzdory tomu, že se země ocitla v krizi, lidé jsou milí a pohostinní. Žijí z velké části z cestovního ruchu, a když budete jenom trochu chtít, promění váš pobyt v ráj na zemi. Tak proč je nepodpořit svojí návštěvou?  Samozřejmostí je vynikající středomořská kuchyně, kvalitní vína – není nic hezčího, než posedět na terase bungalovu s výhledem na moře. Svět antických památek má své kouzlo sám o sobě. A kam se tedy vydat? Objevujte svět řeckých ostrovů. Zabírají zhruba čtvrtinu rozlohy celé země a je jich více než 3000! Každý z nich je jiný.

Antika na Kosu i slunný Rhodos

Výborné podmínky pro rodinnou dovolenou nabízí ostrov Kos se 112 kilometry pláže. Milovníci antiky zde najdou zbytky antické nemocnice – ostatně právě na tomto ostrově žil zakladatel moderní medicíny Hippokrates. Na Krétě nezapomeňte navštívit proslulý palác Knossos. Milovníci přírody zde najdou podmínky pro své vandry, protože na ostrově najdou pohoří tyčící se do výše přes 2500 metrů, ale také krasové jeskyně či kaňony. A moře široko daleko je opravdu čisté. O ostrově Rhodos se pro změnu říká, že zde slunce svítí 300 dní v roce a tyhle pověsti rozhodně nelžou. Rekreanti tu navíc najdou spoustu sportovních aktivit. Máte-li v plánu brát s sebou na dovolenou děti, je tohle skvělý tip, jak je zabavit, aby se nenudily a vy měly alespoň chvíli klidu.

You may also like...