Zdravé vlasy

Navrať vlasům život

Tak léto je pomalu za námi. Ten báječný čas u bazénu nebo u moře si ale vzal svou daň. V kombinaci se silnými slunečními paprsky nám trošku vymizel život a svěžest z našich vlasů. Jejich lesk a pružnost zmizeli pod vodní hladinou. Jak je ale vrátit zpět? Nezoufejte, bude to chtít sice péči a trochu času ale povede se nám to.

Zapomeňte na drahou kosmetiku z drogérií, která je plná chemie. My se vydáme trochu jiným směrem. Naše cesta povede do minulosti, kdy si lidé museli poradit jen s tím, co jim sama příroda nabídla.

Vyzkoušejte pár triků, jak vlasy oživit.

Jablečný ocet

Asi se budete divit, ale jablečný ocet je skvělým pomocníkem na cestě za leskem vašich vlasů. Už i naše babičky věděly, jaký to je kouzelník. Poté co si vlasy umyjete šampónem a důkladně jej opláchnete, použijte předem připravenou octovou vodu. Tuto kouzelnou vodu si připravíte snadno. Smíchejte cca 250ml vlažné vody s jablečným octem 100 ml. Tuto vodu již neoplachujte. Vysušte.

Chmelový šampon

Příprava tohoto výživného zázraku není tak nikterak složitá. Stačí do hrnce nalít 250 ml světlého piva. Na značce nezáleží. Poté jej necháme chvíli vyvařit. Počkáme, až se nám přibližně polovina odpaří. Tím jsme se zbavily alkoholu. Poté necháme pivo vyhladnout. Když nám pivo zchladlo, přilijeme ho do svého běžného šamponu.

Vejce a olivový olej

Tato maska je velice rychlá a tyto dvě suroviny má doma snad každá kuchařka. V malé misce smíchejte vyšlehané vejce se lžící olivového oleje. A naneste na vlasy. Množství masky přizpůsobte délce vlasů. Pokud jsou vaše vlasy velmi dlouhé, množství můžete zdvojnásobit až ztrojnásobit.

You may also like...