Detoxikace

Detoxikace? Všelékem je červená řepa

Blíží se jaro. Cítíte se unavení a bez energie navzdory tomu, že venku už začínají kvést kytičky a sluníčko vás povzbuzuje svými paprsky? Není divu. Zima vám vzala spoustu energie a jarní únava je toho typickým příznakem. Jedním z jejích příčin je i skutečnost, že jste po zimě, kdy přece jenom občas sáhnete po tučnějších a sladších jídlech, zahlcení toxiny a potřebujete tělo očistit. Naplánujte si proto očistný program, který vás bude bavit.

Šťáva, která pomáhá

Zkuste jeden zeleninový den. Nemusíte baštit celý den jenom zeleninu. Zkuste pít zeleninové šťávy. Obrovskou sílu má šťáva z červené řepy, která je bojovníkem proti volným radikálům. Pokud je vám nepříjemná její chuť, smíchejte ji s nutričně neméně výživnou šťávou z mrkve. Výrazná chuť se tím zmírní, mrkev je lehce sladká. Využijte také čerstvou sezónní zeleninu, která na jaře začíná rašit, hlavně jarní cibulku nebo ředkvičky. Vše můžete samozřejmě doplnit kořenovou zeleninou ze skladů nebo skleníkovými cherry rajčaty.

Dejte si salát na imunitu

Za další zařaďte ovocný den. Zkuste ovocný salát na posílení imunity z citrusů a dalšího ovoce, obsahující pomeranče, mandarinky, grepy, kiwi, banány, citrony, který vám přinese nášup vitamínu C. Například banány jsou vynikajícím zdrojem hořčíku, jednoho z antistresových prvků – pomohou vám dostat se do duševní pohody a lépe snášet dlouhodobou zátěž. Výborné je avokádo obsahující velké množství nenasycených mastných kyselin, které pomáhají nervové soustavě i pleti. Výborným zdrojem vitamínů a minerálů je i obyčejné jablko. Ovocný den by ale měl být jenom jeden – přemíra fruktózy také škodí.

Pijte zelený čaj

Při detoxikaci pijte dostatek tekutin, hlavně kvalitní pitné vody, kterou můžete doplnit například zeleným čajem. Dobrá jsou i semínka. Můžete například nechat nabobtnat lžičku chia semínek a přidat je do smoothie nápoje. Nezapomínejte na kvalitní spánek. Jezte jenom lehce stravitelná jídla (brambory, rýže), přidejte bílé maso a ryby.

You may also like...