Tip na ideální odpočinek

Tip na ideální odpočinek

Jste stále ve stresu? Děláte nákupy v supermarketu, výchovu dětí a plánování pracovních schůzek najednou? Pak určitě sama víte, že je to špatně. Vaše tělo takovou zátěž nemůže dlouho snášet. Pochopitelně tím trpí vaše psychická i fyzická stránka. Zpomaluje se trávení, stoupá hladina adrenalinu a slábne imunitní systém. Co s tím?

Pravidelná psychická i fyzická relaxace

Každý má o odpočinku své představy. Někdo si lehne k seriálům, někdo si dá „šlofíka“ a někdo se projde na Lysou horu.

My se ovšem zaměříme na příjemnou a zpravidla rychle fungující metodu- masáž. Nejdříve si několik typů masáži představíme.

Aromaterapie

Při této masáži se používá několik typů směsí éterických olejů.

Sportovní masáž

Pokud vykonáváte nějaký sport, může být tato masáž pro vás to pravé. Doprovází ji intenzivní působení na ztuhlé svaly.

Lávové kameny

Hýčkání zahřátými lávovými kameny spolu se souběžnou olejovou masáží svalstva jemnými tahy a stisky.

Thajská masáž

Při této masáži terapeutka využívá vlastní váhy, a dokonce se nebojí po vás projít nohama či použít lokty.

Druhů masáží je neuvěřitelné množství a záleží na každém, co mu vyhovuje. Důležité je, abyste se cítila uvolněně, příjemně a aby vás nic nerozptylovalo. Svou roli hraje také prostředí, kde masáž probíhá. Musíte se v něm cítit přirozeně a příjemně. Dobře si vyberte svou masérku/maséra, před kterým odhodíte stud a masáž si vychutnáte se vším všudy.

Nic se nemá přehánět

I když je vám masáž velice příjemná a přejete si, aby nikdy neskončila, není dobré to přehánět. Zhruba hodina je pro relaxační masáž optimální. Záleží vždy na typu a technice jakou se masáž provádí. Vždy se poraďte se svým terapeutem, jaký typ a jaká délka je pro vás vhodná. Je důležité také maséra upozornit na váš zdravotní stav, fyzické potíže či jiné nepříjemnosti.

Nebojte se ozvat

Pokud vám něco při masáži nevyhovuje, nebojte se maséra upozornit. Pokud jsou na vás doteky až příliš silné a bolestivé, nebo vám vadí hlasitá hudba či je na vás v místnosti moc chladno, určitě se nebojte na to upozornit. Stud není na místě, pokud si chcete masáž opravdu vychutnat.

Po masáži si dopřejte klidový režim a mějte dostatečný příjem tekutin.

You may also like...