Unavené oči

Jsou vaše oči unavené, přidávají vám na věku?

Je plastická operace řešení? U plastické operace očních víček nejde pouze o estetiku, je to také zákrok léčebný. Pokud máte bolesti očí nebo hlavy, cítíte únavu očí, slzení či dokonce se vám zhoršuje vidění, je v některých případech tato operace na místě.

Co je potřeba

Osobní konzultace se zkušeným plastickým chirurgem. Lékař vám doporučí typ výkonu a popíše celý postup operace, u které se využívá místní znecitlivění či celková narkóza.

Uvědomit si, že je to zákrok do vašeho těla, být pevně rozhodnutá, že ho chcete podstoupit. U operace se odstraní kožní nadbytky a tukové váčky v oblasti obou víček. Tyto váčky mají na svědomí to, že vaše oči vypadají starší a unavenější.

Jaké jsou předpoklady pro zákrok

Operace se provádí u klientů středního věku, tzn. starší 35 let. Pokud ovšem máte zdravotní problémy, lze ji provézt i dříve. Zákrok může být rozdělen na plastiku pouze horních nebo dolních víček, případně lze operaci provést současně.

Řešíte-li problematiku stárnutí celého obličeje, lze výkon kombinovat s více úpravami najednou. Např. vypnutí kůže obličeje a krku, či zvednutí pokleslého obočí.

Hlavním předpokladem je váš dobrý zdravotní stav. Není vhodné před operací užívat léky, které mohou ovlivnit krvácení při operaci i po ní.

Operaci lze provést kdykoliv během roku.

Pooperační období

Lékaři doporučují po operaci dodržovat klidový režim a víčka ošetřovat studenými obklady. Hned po operaci se mohou objevit otoky a modřiny, pokud však budete víčka důkladně obkládat, nemusíte se bát, otoky zmizí již v průběhu prvních pooperačních dnů. Obvykle se do 1-2 týdnů vstřebají úplně.

Je vhodné po zákroku nosit tmavé sluneční brýle, oči jsou citlivé na světlo. Stehy jsou pacientovi odstraněny přibližně do týdne po operaci.

Účinky plastické operace očních víček

  • mladší vzhled
  • rozjasnění očí
  • úleva od bolesti očí
  • úleva od pálení, řezání, únavy a slzení očí
  • zlepšení zraku

You may also like...