Superpotraviny, které se vám ani vašemu zdraví nikdy neomrzí

Superpotraviny, které se vám ani vašemu zdraví nikdy neomrzí

Chcete do svého jídelníčku zařadit vícero potravin, které by prospěly vašemu zdraví? V tom případě byste měli sáhnout hlavně po superpotravinách, které patří mezi to nejlepší, co v jídelníčku můžete ukrývat. Pokud se však bojíte toho, že se zejména některých superpotravin přejíte, nabízí se otázka, jestli neexistují takové, u nichž to nehrozí. A kupodivu ano – i takové existují.  

Meruňky 

Mezi superpotraviny se před lety zařadila s velkou pompou také meruňka. I když si možná říkáte, že meruňky jsou poněkud obyčejné, není to tak. Nejen, že v sobě ukrývají jenom hrstku kalorií, ale kromě toho jsou také prevencí kardiovaskulárních onemocnění. Mimochodem, věděli jste, že na kardiovaskulární nemoci se u nás umírá nejčastěji? 

Kromě toho umí meruňky také bojovat proti astmatu, také jsou zdrojem vlákniny a jsou i bohatým zdrojem vitaminů. Umí posílit imunitní systém člověka, také bojují proti únavě a zlepšují náladu.  

Kiwi 

Další superpotravinou je zelené kiwi. To je typické exotické ovoce, které se na našem stole vyskytuje hlavně během vánočních svátků. Je to zvláštní, vždyť exotická ovoce mají tendenci ochlazovat organismus, proto by se měly v jídelníčku nacházet hlavně v létě. Nu což.  

Kiwi je v každém případě skvělým zdrojem vitaminu C. Mezi jeho vlastnosti patří také podpora látkové výměny v těle, zpevňování cév a žil, také umí posílit srdíčko a podporuje jeho správné fungování.  

Quinoa 

Abychom však nebyli jenom u toho ovoce. Další superpotravinou, která se jen tak neomrzí, je quinoa. Tu si můžete připravit na sto různých způsobů. Vždy vám ale uleví od migrény, také vám sníží krevní tlak a bude skvělým bojovníkem proti velice nebezpečné rakovině. 

Kokos 

V neposlední řadě musíme zmínit také kokos, který obsahuje jenom zdravé tuky. Ty dodávají člověku energii a umí i zrychlit metabolismus. Zlepšují zažívání a podporují i vstřebávání vitaminů a minerálů. 

You may also like...