kurak

15 tisíc dá z peněženky každý kuřák co rok

Zlozvyky jsou tu, abychom se lišili. S tímto výrokem jistě bude souhlasit každý z nás. Každý máme svou špatnou stránku, kterou chtíc nechtíc ukazujeme světu. U většiny lidí se jedná o neustálé kontrolování toho, zda jsme zamkli nebo ne. Častokrát si necháváme dokonce ujet hromadnou dopravu jenom proto, abychom zkontrolovali, zda jsme skutečně zamkli. Pocit, který bychom totiž měli, kdybychom nic nezkontrolovali, by nás totiž dohnal k šílenství.

Mezi obvyklejší zlozvyky patří závislost na alkoholu. Tato nepříjemná situace je ale často opravdu důvodem, proč se rodiny (byť dřív šťastné) rozchází. Jedná se o něco, z čeho se opravdu těžko dostáváme ven, proto pokud můžete, tak se do soutěže s alkoholem nikdy nepouštějte. Málokdy byste vyšli jako vítězové.

Co se týče dalšího zlozvyku, tak se jedná především o kouření. Špatné je nejen kouření cigaret, ale také těch jejich elektronických verzí. Zdraví škodlivé jsou oba dva způsoby, tak proč se pouštět na společnou cestu s těmato dvěma věcmi. Navíc nám velkou mírou hrabou do peněz, což není vůbec dobře. Nedostatek peněz potom vede k zadlužování se a z koloběhu půjček se nejde jen tak lehce vymotat.

Mnoho lidí označuje kouření za luxusní zlozvyk. Asi si myslí, že si cigarety nemohou dovolit všichni občané České republiky, ale pokud je někdo závislý, peníze si na tuto nechutnost vždy najde. Někdo také označuje tento jev za jakýsi koníček. Jenže taková záliba je vyjde opravdu draho. Během jednoho roku průměrně utratí kuřáci za své bílé tyčinky zhruba patnáct tisíc ročně, tedy přibližně třináct stovek měsíčně. Takové zapálení vás tedy stojí jednu výplatu, což je o polovinu více, než jsou lidé ochotni utratit za alkohol.

Naštěstí, že se alespoň zakázalo kouření v restauracích. Při jídle je kouř velice nepříjemný, a to vadí i samotným kuřákům. Od května si tedy tento zlozvyk budou muset v pohostinství odpustit. Navíc se opět čeká jejich zdražování. To přišlo už loňským rokem, kdy cigarety zdražily zhruba o pět korun. Již nyní jedna krabička dosahuje skoro stokoruny.

You may also like...