Jak šel čas se značkou Gucci

Jak šel čas se značkou Gucci

V obchodech s luxusní módou najdete na pultech kupříkladu produkty značky Gucci. Právě tato značka patří mezi takzvanou vysokou módu a je jednou z nejluxusnějších, které jsou na světě k dostání. I když si ji nemůže dovolit jen tak někdo, je přesto velice oblíbená. Pokud patří i mezi vaše favority, nabízí se otázka, víte, kdo má značku na svědomí? 

Za značkou Gucci stojí Guccio Gucci 

Když se roku 1921 dostala na trh značka Gucci, nikdo si tehdy nemyslel, že se bude jednat o tak luxusní značku, kterou bude mít kdejaká celebrita. K založení zprvu drobného obchůdku došlo ve Florencii. Zprvu se jednalo o obchůdek nabízející především koženou galanterii a také zavazadla. Později se však nabídka začala rozrůstat – dalším nabízeným výrobkem bylo jezdecké vybavení a ve čtyřicátých letech se do nabídky konečně dostaly také doplňky a oblečení.  

Zakladatel dnes už celosvětově známé módní značky vedl svůj podnik do samotného konce jeho života. Po jeho smrti firmu převzali synové a začala také éra Gucci ve světě hollywoodských celebrit.  

Celebrity součástí propagace 

Z počátku se nedalo říct, že produkty značky Gucci jsou mezi celebritami tak oblíbené. Z počátku byly celebrity jenom součástí jedné velké propagace a dostaly tak značku do povědomí lidí. Mezi zmiňovanými celebritami, jež nosily kabelku nebo jiný výrobek značky Gucci, patřila třeba Elizabeth Taylor nebo také Grace Kelly – americká herečka.  

Gucci v Guinessově knize rekordů 

Co jste možná o značce Gucci nevěděli, tak to, že se s pompou zapsala do Guinessovy knihy rekordů. Bylo to v roce 1998 a mohly za to džíny – nejdražší pár džínů na světě. Tehdy byly vydraženy za víc jak tři tisíc dolarů! 

Mimochodem, věděli jste, že značka Gucci před patnácti lety navázala dlouhodobé partnerství s UNICEF? 

You may also like...