Stereotypy ve vztazích, jakých se rychle zbavit

Stereotypy ve vztazích, jakých se rychle zbavit

Každý vztah prochází několika fázemi. K těmto fázím patří fáze prvního poznávání, fáze zamilovanosti, fáze jakéhosi zvyknutí si na sebe, která zanedlouho přejde v obrovský stereotyp. Vztah se po určité době začne skládat z nejrůznějších stereotypů, a to je špatně. Čím více stereotypů člověk ve vztahu poznává, tím nudněji se ve vztahu cítí a tím víc chce ze vtahu odejít. Proto se zbavte hlavně několika konkrétních stereotypů dříve, než vám zcela zničí váš dosavadní milostný život.  

Kolem vztahů se točí mnoho témat. Někteří říkají, že se lidé vyvarují stereotypům jenom tak, že se budou držet určitých pravidel. Jiní jsou zase toho názoru, že stereotypů se nelze vyvarovat, je však třeba je zničit ještě v úplném zárodku. Pokud patříte k lidem, kteří nechtějí, aby se kvůli stereotypům zbortil vztah, prozraďme si několik stereotypů, které je dobré co nejrychleji vymazat ze života.  

Mateřství není touha každé ženy 

Mnozí lidé si myslí, že když jsou dva lidé dlouho ve vztahu, automaticky musí přijít na svět dítě. Jenže tak to už dávno není, mnohé ženy opravdu netouží po miminku ani po dlouhém vztahu. Pokud o mateřství mluví ostatní lidé, je to ještě snesitelné, někdy je to až otravné, ale když se o nechtěním mateřství mluví stereotypně doma, respektive rovnou mezi dvěma ve vztahu, je to něco, co může naprosto zničit hezký vztah. Ženy si toto téma berou k srdci a pokud k němu mají negativní postoj, není dobré téma vytahovat na povrch. Vypěstuje se tak v ženách ještě větší odpor a dítě tak bude opět v nedohlednu.  

Přestane se komunikovat přímo 

I z nekomunikace se může stát jistý stereotyp. Možná jste na začátku vztahu komunikovali naprosto o všem a rozebírali nejrůznější témata, to se však s plynoucími léty může zcela změnit. Může se stát vyjadřování vlastních názorů jakýmsi tabu, najednou spolu můžete přestat komunikovat přímo, což je velice špatný zvyk, který byste si neměli ve vztahu vypěstovat. Vždycky komunikujte přímo a nenechte, aby se ustupování stalo jakýmsi stereotypem. 

You may also like...