Staré tenisky se prodaly za deset milionů. Nechcete prodat i své?

Staré tenisky se prodaly za deset milionů. Nechcete prodat i své?

V aukcích se opravdu prodává všechno, dokonce i staré tenisky, které se nedávno prodaly za rekordní částku, a sice za deset milionů korun. Nabízí se proto otázka, jestli nemáte zájem o prodání i svých starých tenisek, pokud tedy některé doma máte. I když je pravdou, že tenisky, které se prodaly za rekordní sumu, byly jedny z prvních párů běžeckých bot, které vyrobila společnost Nike v roce 1972. K aukci došlo v New Yorku, kde se zmiňované tenisky prodaly konkrétně za skoro 438 tisíc USD, což je tedy něco kolem deseti milionů korun. Jak jsme zmínili, jedná se o rekordní částku – v minulosti se nikdy tolik za tenisky nezaplatilo.  

Jedná se o boty Moon Shoe 

Konkrétně se jedná o boty zvané Moon Shoe, které byly navrženy spoluzakladatelem značky Nike a zároveň také trenérem Billem Bowermanem. Ten je navrhl pro olympijské běžce.  

Tenisky se vyrobily ručně, těchto tenisek bylo na celém světě jenom dvanáct. Jsou typické svou podrážkou, která je ve vzorů vaflí. Unikátní tenisky se daly do aukce v neporušeném stavu, což je samo o sobě překvapující. Podle všeho jsou to jediné tenisky tohoto druhu na světě, které v neporušeném stavu existují.  

Kdo se stal majitelem starých tenisek? 

Vyvolávací cena začínala na osmdesáti tisících USD a opravdu se neočekávalo, že by konečná cena dosáhla dvojnásobku předpokládané hodnoty. Deset milionů korun byl ochoten zaplatit za staré tenisky kanadský investor a zároveň také sběratel aut Miles Nadal, který má v plánu si “ulovené” tenisky vystavit ve svém soukromém muzeu v Torontu.  

Tenisky Nike trumfly i tenisky Michaela Jordana 

Nedávno vydražené tenisky dokonce trumfly i tenisky značky Converse, které se před dvěma lety prodaly za 190 tisíc USD. Byly známé tím, že je obul například Michael Jordan, a to na olympijském basketbalovém finále.  

You may also like...