Jak ubrat kila

Jak ubrat kila s kulatějším obličejem? Stříhejte se jako Marylin Monroe

Nosíte nějaké to kilo navíc a ne a ne se ho zbavit? Existují i jiné tipy, jak se alespoň opticky zbavit kil, které vás hyzdí. Jednou z nich je samozřejmě vhodný styl oblékání, který dokáže zdůraznit vaše přednosti a naopak skrýt nedostatky. Za další je to i účes. Zdá se vám to divné? Ale ano, je to tak. Dobře vybraný a střižený účes vám také ubere kilogramy. Naše tipy se vám budou hodit zejména v případě, že vám příroda nadělila kulatější obličej.

 

Kulatý obličej vytváří zdání boubelky

„Hele, kulaťoučká boubelka,“ také jste už něco podobného slyšely? Bohužel nikdo z nás nemůže za to, co nám příroda nadělila. Pravda je ale taková, že ženy s kulatým obličejem to mají o poznání horší, než ty s obličejem úzkým. Jaksi samozřejmě totiž budí už ve tváři dojem, že jsou boubelaté. Často to nemusí být pravda, ale když bojují s váhou, je to ještě nepříjemnější. Kilogramy jim totiž přidává už obličej. Naštěstí existuje pár různých triků, jak být krásná i s kulatým obličejem a tento nedostatek alespoň zčásti potlačit. Jak na to?

 

Pomohou kratší střihy s větším objemem

Tvrzení, že vhodně vybraný účes zastoupí hubnutí, je sice hodně nadnesené, ale opravdu vám může ubrat nějaké kilogramy. Především pokud máte kulatý obličej, zapomeňte na dlouhé vlasy, které rámují obličej. Takové účesy totiž ještě zdůrazňují kulaté tváře. Zvolte kratší účes. Vsaďte na kratší velké vlny po vzoru Marilyn Monroe. Tupírujte si účes kartáčem v horních partiích, tímto způsobem vytvoříte vyšší objem nahoře a vznikne pocit, že máte delší obličej, než ve skutečnosti. Dalším šikovným trikem je ofina, kterou si budete česat do čela. Zakryjete tím vysoké kulaté čelo a navíc ofina, která je u tváří prodloužená také zmírní dojem kulatosti a dosáhne prodloužení a zúžení tváře. A co pěšinka? Na stranách s atypicky třeba šikmo střiženou ofinou skvělá volba, ovšem s pěšinkou uprostřed buďte opatrné, aby naopak nerozdělovala ten váš „míč“ na dvě poloviny. Snad jedině velké měkké vlny podél tváří pěšinku uprostřed ospravedlní.

You may also like...