Boj s celulitidou

Pryč s postrachem jménem celulitida

Ruku na srdce, která z nás pojem celulitida nezná z vlastní zkušenosti? Odpověď je asi jasná, známe ji všichni, někdo méně někdo zase o něco více. Ale snažíme se s ní bojovat všechny.

V koupelně se nám hromadí mnoho krémů, masážních pomůcek, které stejně nezabírají. Cvičíme různé cviky, které by nám údajně měly také pomoci, ale výsledky prostě nejsou dle našeho očekávání.

Nemusíme ale propadat panice. Máme další zbraně pro tento boj a tím jsou esenciální oleje. Zde není na místě šetřit, je dobré sáhnout po kvalitním zboží. Zde máme pár typů, jaké oleje jsou pro tento boj vhodné.

Mandarinkový olej

Tento olej je lisován z mandarinek za studena. Extrakt má krásnou žlutooranžovou barvu a sladkou vůni, která je velice příjemná. Olej obsahuje Flavonoid Nobiletin, ten pomáhá urychlit náš metabolismus, což je velice důležité. Tento olej je také skvělý na strie. Stačí smíchat cca 2 kapky tohoto oleje s 3 kapkami levandulového oleje a malou lžičkou nosného oleje a rozetřít na postižené místo. Tohle je třeba opakovat několikrát týdně.

Cedrový olej

Olej je vyráběn z kůry, bobulí i listů cedru. Možná ho znáte spíše jako bojovníka proti otravnému hmyzu. Naše babičky jej také používaly na léčku dýchacích cest. Také ale odstraňuje z našeho těla přebytečnou vodu. A to my v boji proti celulitidě potřebujeme. Stačí pár kapek tohoto oleje rozetřít na dané problematické partie. Pokud je na vás jeho vůně moc silná můžete jej smíchat s jiným olejíčkem, který jeho vůni utlumí. Opět používáme několikrát týdně.

Samozřejmě je dobré upravit si i trochu jídelníček, dodržovat pitný režim a trocha pohybu jen naši snahu podpoří.

You may also like...