S kouřením můžete přestat snadno, říkají odborníci

S kouřením můžete přestat snadno, říkají odborníci 

Není tajemstvím, že kouření neprospívá ani našemu zdraví, ani naší vzhledové stránce. Nažloutlá pokožka, žluté zuby, nehezký stav naší kůže. Kouření je zlozvyk mající, holt, velkou spoustu negativních dopadů na nás celkově. A tak jsme se zeptali odborníků, jak s tímto nekalým návykem zatočit. Nemusíte sázet na nálepky nebo náplasti, které stejně nefungují. Podle odborníků stojí za vyzkoušení několik způsobů.  

Nikotin nahraďte 

Závislost jste si nevypěstovali na cigaretách jako takových, ale na látce, která se v nich ukrývá čili na takzvaném nikotinu. Jednou z účinných metod, jak s kouřením nadobro přestat, je tuto látku něčím nahradit. Většinou ji lidé nahrazují sladkostmi, což vede k obezitě. Je lepší vsadit na výrobky na bázi nikotinu, případně mějte po ruce vždycky nějaké žvýkačky, kterými zaměstnáte nejen ústa, ale i vaše chuťové pohárky na jazyku i mysl.  

Oddalujte, co jen to jde 

Postupné oddalování je další metoda, díky které se můžete postupně zbavit závislosti na nikotinu a kouření celkově. Pakliže máte chuť na cigaretu, neuspokojte tuto svou potřebu ihned. Ale spíše vyčkejte pár chvil. Co třeba počkat deset, patnáct minut, než půjdete ven či na balkon a skutečně si zapálíte?  

Tento časový úsek je dobré postupně prodlužovat až do chvíle, kdy s kouřením přestanete úplně.  

Vyhoďte spouštěče ze svého života 

Co stojí také za vyzkoušení je vyhnat ze svého života takzvané spouštěče. Vyvarujte se okamžikům, kdy byste běžně po cigaretě sáhli. Například nechoďte tolik na večírky, při kterých se pije alkohol. Vyhněte se také pití kávy na terase, což je často další aktivita, při které máte tendenci si zapálit. Stejně tak nechoďte na večerní popovídání s kamarádkami před dům, ale raději ji pozvěte nahoru k sobě na čaj. Doma si zapálíte stěží, ovšem venku před vchodem do domu je pravděpodobnost zapálení si velmi vysoká.  

You may also like...