Skutečný věk ženy

Skutečný věk ženy prozradí ruce. Jak o ně pečovat?

Nepřízeň počasí dává rukám pořádně zabrat. Zima, déšť, vítr, nebo naopak ucho, slunce, mycí prostředky, různá mýdla rozdílné kvality. Lidské ruce jsou neustále vystaveny všem těmto vlivům. Vystrčeny jsou 24 hodin denně, snad jenom v zimě jim navlékneme rukavičky. Ženské ruce musí zastat spoustu práce a přitom neustále vypadat naprosto dokonale. Přinášíme recept, jak si s tímto úkolem poradit.

 

Ruce nepodléhají přecitlivělosti

Pravdou je jedna věc: Obličej i dekolt můžete ošálit Botkovými injekcemi, kyselinou hyaluronovou a dalšími omlazujícími prostředky, ale ruce neošálíte nijak. Proto se někteří lidé, když si nejsou jisti věkem ženy, pečlivě dívají na její ruce. Tam se totiž věk promítá naprosto jednoznačně. V podstatě jedinou výhodou je, že pokožka rukou nepodléhá tak snadno a často jak hormonálním výkyvům nebo přecitlivělosti: z tohoto pohledu je obličej mnohem náchylnější. Ovšem s jinými projevy věku bojovat nedokáže.

 

Zábal zjemní kůži

Naštěstí běžná péče o ruce není nijak složitá, ale právě proto byste ji neměly podceňovat. V zásadě vystačíte s kvalitním krémem používaným po umytí. Při jeho výběru ale zohledňujte stav vaší pokožky, věk, roční období, ale i to, jak moc budete ruce namáhat. Něco jiného je, když pracujete v kanceláři u počítače nebo když na zahradě sázíte stromky. Občas byste ale měly rukám dopřát i péči v podobě olejové lázně a peelingu. Změkčíte tím pokožku, odstraníte starou kůži. Dobrou službu udělá zábal, když například nanesete krém a ruce zabalíte do bavlněných rukavic a necháte ho působit celou noc. Ve specializovaném salonu vám také mohou udělat parafinový zábal k prokrvení a zjemnění kůže. Velmi vám také pomůže, když budete na mytí nádobí a při práci se saponáty budete používat gumové rukavice. V horku zase ochranné krémy s vysokým SPF.

You may also like...