Šílená osmdesátá léta jsou zpět! Alespoň v módě

Šílená osmdesátá léta jsou zpět! Alespoň v módě

Přijde vám, že když jdete ulicí, že je vám znovu dvacet? Tento pocit mají všichni ti, kteří své mládí prožili v šílených osmdesátých letech, kterým kralovala poněkud šílená móda. No, ta se totiž vrací, a tak se nemůžete pocitu nostalgie divit (a možná se mu ani nemůžete ubránit). Ramenní vycpávky, které se zdají být až příliš, nestárnoucí denim v podobách, v jaké vám dřímá hluboko pod postelí, nebo puntíky všude, kam se podíváte. A samozřejmě malé kabelky, které sotva přetáhnete přes rameno a do kterých nedáte nic, než to nejdůležitější. Osmdesátá léta, vítejte v nové době!

Staré trendy v novém kabátu

Pokud však úvod vyzněl trochu ironicky, berte to, prosím, s rezervou. V současné době jsou staré trendy zhotoveny v novém kabátu. Čili nejen puntíky, ale také denim nebo ramenní vycpávky mají trochu novodobé provedení. Podle módních stylistů jsou jednoznačně nejpovedenější hlavně ramenní vycpávky, které v současné době dodávají ženám odvahu. Najdeme je nejen u sak, ale také u halenek nebo triček, čímž se jim vdechuje zcela nový šmrnc.

Stejně tak i džínovina, i když tu s námi jako jediná zůstala po celou dobu, má trochu nová provedení. Kromě toho, že se setkáváme s nejrůznějšími střihy kalhot, také se denim dostává i do světa módních doplňků, kde zastupuje velkou část kolekcí. Kupříkladu se z denimu vyrábí boty nebo se o denim alespoň trochu doplňují. Nesmíme opomenout ani dámské kabelky, které také obsahují kapku té džínoviny, která je taktéž pro osmdesátá léta tolik typická.

Volné střihy už nás pravděpodobně neopustí

Nesmíme zapomenout ani na volné střihy, které nás, podle všeho, pravděpodobně nikdy neopustí. Protože pokud se jednou dostaly do módy znovu, už nedovolí, aby se z žebříčku toho nejstylovějšího znovu vytratily. Navíc to nedovolí ani milovníci módy, jež si zvykli na to, že mohou trochu více experimentovat a nebát se nosit něco, co zakryje jejich nedokonalosti. 

A, když se na to podíváme z praktického hlediska, volnější střihy jsou pohodlnější a více komfortní. To rozhodně nemůžeme ani volným sakům, ani volným kalhotám nebo tričkům odpárat.

You may also like...