setrete

Šetřete na dovolenou již nyní

Jaro je tady, což znamená, že se pomalu, ale jistě můžeme těšit na příjemné sluníčko, které nám svými paprsky bude zkrášlovat den. Jaro v sobě ale nenese jen zvyšování teplot nebo probouzející se přírodu, znamená převážně nový začátek, a to začátek šetření na letní dovolenou. Pokud totiž toužíte po skvělé letní dovolené ve drahém pětihvězdičkovém hotelu, po krásných zážitcích z blízké pláže, jež se bude rozprostírat sotva minutu od hotelu – nejedná se o záležitost, na niž si našetříte během týdne. Chce to si pomalu odkládat na spořící účet a pak všechny úspory vytáhnout a prožít jednu z nejúžasnějších dovolených všech dob.

Šetření je ale pro většinu Čechů velkou záhadou. Jelikož žijeme v době, kdy si velice rychle můžeme dopřát jakékoliv služby či cokoliv, po čem toužíme, nejsme zvyklí šetřit na horší časy. Chceme mít dané (mnohdy nepotřebné) věci ihned, proto si je také hned koupíme. Následně fakt, že jsme udělali chybu a že jsme nemuseli utratit tisíce například za boty či šaty, nás jen mrzí. Už s tím ale nemůžeme nic dělat. U šetření se takovým situacím můžeme vyhnout, a to velice lehce. Stačí si osvojit několik pravidel.

1. Pravidlo třiceti dní

Toto pravidlo v sobě nese to, že když si něco toužíte koupit, vyčkejte s koupí měsíc. Pakliže i pak si chcete danou věc koupit, tak si ji tedy kupte. Většinou si ale za ten daný uplynulý měsíc na věc ani nevzpomenete. Vaše peníze pak tedy poputují na vysněnou dovolenou.

2. Pravidlo zákazu kreditních karet

Největší zlo ale tkví v kreditních kartách. Jelikož denně nekontrolujeme bankovní konto, nemáme potřebu šetřit. Víme, že peníze na účtu stále jsou. Pokud nejsou, dozvíme se to mnohdy až právě v obchodě při placení, kdy se dočkáme té trapné situace, kdy nemáme na zaplacení. Začněte nakupovat tak, že si jen vyberete danou částku a s ní se pokusíte vyžít co nejdéle (třeba minimálně týden).

You may also like...