ryby

Jaké ryby jsou pro naše tělo nejlepší?

Pokud momentálně hubnete, jistě si dbáte na svůj jídelníček. Ten musí být denně pravidelný, vyvážený, pestrý, kvalitní a musí obsahovat potřebné tělu prospěšné látky, které je nutné do těla denně dostat. Největším zdrojem těchto zdravých vitaminů a látek jsou ryby. Ty ale nepatří zrovna mezi nejoblíbenější a nejvyhledávanější potraviny. Odmítají je jíst jak děti, tak i dospělí.

Rybí maso je pro naše zdraví i tělo přínosné snad v každé podobě. Jedná se převážně o velkou zásobárnu bílkovin, které jsou potřebné pro udržení naší svalové hmotnosti. Pokud se ptáte, který druh ryby byste měli zvolit, abyste pomohli svému zdraví, podívejte se níže na srovnání. Každá ryba v sobě nese totiž něco, díky čemu zhubnete, ale také v sobě nese třeba to, o čem jste ani netušili.

Velmi oblíbený je losos

Mořské ryby si můžete koupit už snad v jakémkoli supermarketu. Dbejte ale vždy na kvalitu těchto potravin, protože ne každý supermarket má vhodné dodavatele. Velmi oblíbeným je zejména v objemovém jídelníčku losos. Jedná se o nejlépe stravitelnou rybu, což si oblíbilo spoustu kulturistů. Losos v sobě obsahuje abnormálně velkou zásobu bílkovin, které při hubnutí zabraňují tomu, aby nám ubývala svalová hmota.

Tuňák třeba do rizota!

Tuňák je tím nejlepším zdrojem omega-3 mastných kyselin, které snižují množství tuku v krvi. Přibližuje se svým složením například k okounu říčnímu, ten má ale ještě tu výhodu, že v sobě obsahuje látky jako je například dopamin nebo noradrenalin.

Klasika v Česku – pstruh

Který druh ryby poskytuje životně důležité látky? Není to ani losos, ani tuňák, ani treska. Zaměřte se na české vody a chyťte si pstruha. Jeho maso obsahuje ale velmi nízké množství tuku. Dopady na naše zdraví i tělo jsou absolutně úžasné! Pokud potřebujete nastartovat a zlepšit organismus, uvařte si ho ihned k obědu.

You may also like...