štěstí

Jak se projíst ke štěstí

„Dámy a pánové, máme pro vás zaručený postup, jak konečně získat svou vysněnou postavu již za deset dnů, bez pohybu a jakékoli námahy! Stačí jen …“ Stop! Zpět do reality. Tyto lživé sliby jsou k slyšení opravdu často, ať už v reklamách, rádiu či prostřednictvím jiných médií. Mluví o nich babičky, ženy po čtyřicítce, ženy před čtyřicítkou, muži. Jsou zkrátka všude. Uvěřit je vskutku snadné, zvláště když jste zoufalí a potřebujete rychle pomoc. Zkuste si ale první větu přečíst znovu a pořádně se nad ní zamyslet.

Kdyby to bylo lehké, dělali by to všichni.                                                                                 

Pokud by hubnutí byla vskutku taková hračka, nebylo by obezity. Ano, deset dnů můžete poměrně jednoduše docílit změny, například drastickým snížením denního příjmu či užíváním různých, rozhodně ne pro tělo prospěšných, přípravků na hubnutí. Ale tento stav nebude trvat dlouho, protože za stejně krátkou dobu nebo ještě dříve, se u vás pravděpodobně objeví všemi známý a nenáviděný jojo efekt. A ten vám při vážení zařídí na váze opět stejné číslo, ba dokonce číslo vyšší než byla počáteční váha, což opravdu nechcete. Takže přes krátkodobé hubnutí a nezdravé snižování denního příjmu cesta nevede.

Nejspolehlivější cesta k vysněné změně

Bude to znít trošku divně, ale stačí poslouchat své tělo. Ono je totiž tak skvěle nastaveno, že vám samo řekne, co potřebuje. Tohle rozhodně neznamená, že když máte chuť na fastfood, tak si koupíte velké menu pro rodinu a všechno to sníte, protože vaše tělo to nejspíše tak chce. Samozřejmě je i bez diety důležité stále dodržovat pravidlo vyhýbání se nezdravým, tučným a sladkým věcem.

Proto když dostanete chuť na tučné jídlo, zkuste ji zahnat zdravým tukem. Ten můžete najít například v rybách či oříšcích. Pokud máte chuť na zmrzlinu, tak si dejte bílý jogurt s ovocem, a podobně. Prostě nahraďte všechno nezdravé zdravější verzí a uvidíte, že ke změně, která bude dlouhodobá, se za čas dostanete. Ze začátku to bude těžké, ale za nedlouho si na to vaše tělo zvykne a bude vám zle při pomyšlení na přeslazený milkshake či nezdravý bigmac.

You may also like...