Co dělat pro krásnou pleť

Co dělat pro krásnou pleť?

Pubertu máte už dávno za sebou, ale neustále vás trápí problematická pleť? Určitě jsme všichni aspoň jednou řešili, že nám na tváři vyskočilo několik nevzhledných pupínků. Někoho tento problém potrápil pouze v pubertě, v tomto případě si tedy můžete gratulovat. A někoho tyto pupínky trápí dodnes. Co tedy dělat pro krásnou pleť? Lez pupínkům předcházet? Máme pro vás pár rad.

Co je základ?

Základem pro hebkou a zářivou pleť, bez problematických pupínků je péče. Čím pečlivěji se o pleť budete starat, tím lepší a zdravější vzhled bude mít.

Je třeba každý večer pleť pečlivě vyčistit. K tomuto kroku zvolte kvalitní kosmetiku. Pokud vás trápí akné, není chybou navštívit kožního lékaře, ten vám doporučí vhodnou kosmetiku pro tak velice problematickou pleť.

Pro ženy platí pravidlo pečlivého odlíčení. Poté je již postup jak pro muže tak ženy stejný. Pokud se hrozíte, že vám to zabere mnoho času, který vy nemáte, mýlíte se. Stačí vám jen pár minut na víc.

Ve sprše nepečujte jen o čistotu těla, ale i tváře a jednou či dvakrát týdně sáhněte po peelingu. Každý den byste měli používat jemný čistící gel, který vaši pleť zbaví nečistot. Po tomto čistění vyčistěte pleť vhodnou pleťovou vodou. Zde končí základní čištění.

Pak jsou na řadě pleťové masky, nebojte, ty se nepoužívají každý den, ale aspoň jednou týdně je třeba si jí dopřát. Na trhu se nabízí mnoho druhů, a proto si vyberte tu pravou přímo pro vás.

Také je důležité používat krémy, pokud víte, že máte mastnou pleť, a krém z tohoto důvodu používat nechcete, děláte chybu. Zvolte krém, který nenechává mastný filtr, ale vaši pleť hloubkově vyživí.

You may also like...