upevnění vztahu

Tancem k porozumění a upevnění vztahu

Možná také ráda vzpomínáte na časy, kdy jste před zrcadlem vyčesávala vlasy do drdolu a chystala se do tanečních.  Jednotlivé lekce přinášely spoustu zábavy a uvolnění, umožňovaly zapomenout na okolní svět a vnímat jen hudbu a tanečního partnera. Bylo skvělé se s nadhledem zasmát při vzájemném šlapání na nohy, blíže poznat toho spolužáka, kamaráda nebo přítele, který vás na parketu vedl a celé odpoledne vám věnoval čas.

Vzpomínáte také na ty diskotéky, které jste protančila s úsměvem od ucha zavěšená do svého miláčka? Jistě jste se také někdy nechala unášet rytmem, melodií a okouzlujícím pohledem vašeho tanečníka.

Tanec je zkrátka jedinečnou aktivitou, pomocí které můžete vyjádřit své pocity, uvolnit se a přispět tak své fyzické a duševní pohodě.  Mnoho studií již poukázalo na blahodárný vliv tance na člověka samotného i na partnerský vztah, a proto je dnes tanec hojně využíván k terapeutickým účelům.             Tak hurá na parket!

Proč?

Při tanci se uvolňují endorfiny- hormony štěstí, které způsobují ten báječný prožitek, který si můžete při párovém společenském tanci vychutnat ve dvou. Sdílet spolu radost, energii a vášeň, kterou vám tanec přinese.

Velmi vášnivé a energické jsou latinskoamerické tance, které jsou velmi výrazné a jejichž hudba může navozovat atmosféru horkých letních dnů. Často vybízí k improvizaci a pracují s vnitřním prožitkem a s pocity

Nechte se vést a užijte si pocit bezpečí a jistoty. Jakmile vás partner povede parketem, budete moci opět pocítit jistotu, s kterou vás provází také společným životem. Zároveň mu opět vyjádříte důvěru v jeho kroky a podpoříte tak jeho sebevědomí.

Povzneste se na chyby či nezdary. Pošlapané nohy nebo přehnaný záklon zabolí, ale pokud se nad ně dokážete povznést navzájem se podpořit, přesvědčíte se vzájemně o toleranci druhého a schopnosti zvládat překážky společně.

Za zmínku také stojí fakt, že při společenském tanci jste slavnostně upraveni a oblečeni, což celému prožitku dodává na důležitosti a jedinečnosti.

Nikdy není pozdě

Pokud jste taneční ještě neabsolvovala nebo vás mrzí, že jste s partnerem spoustu věcí zapomněli a rádi byste pronikli do tajů latinskoamerických i místních tanců, jsou pro vás taneční ideální aktivitou. Spousta tanečních škol a studií otevírá kurzy pro dospělé.  Ty se většinou konají jednou týdně večer a po jejich skončení můžete pravidelně zahlédnout šťastné páry, které jen nerady opouští taneční sál.

You may also like...