Aplikace pleťové masky

Jak správně aplikovat pleťovou masku?

Každou ženu trápí mnohé nedokonalosti pleti. K těm nejčastějším problémům pokožky se řadí akné, dále taky ucpané póry nebo například černé tečky. S těmito problémy se snažíme různě bojovat – kupujeme si hydratační mléka, micelární vody, neustále si kupujeme drahé krémy, které by měly naprosto zneškodnit naše nedokonalosti. Taky si často na svou pleť nanášíme pleťové masky. Mnohdy se divíme, proč masky nezabírají tak, jak by zabírat měly. Chyba je často v nás – nanášíme masku na pleť špatně. Pojďme si proto říct, jak masku máme nanášet, aby nám skutečně fungovala tak, jak má.

1) Pleť je třeba nejdřív vyčistit

Než se rozhodnete nenést si na svou pokožku masku, měli byste si pleť důkladně vyčistit. Žádná maska není účinná, pokud je nanášena na make-up, který pleť před maskou „chrání“. Nejprve si pleť pořádně vyčistěte, než masku nanesete.

Nejlépe svou pleť vyčistíte tak, že pomocí odličovače odejmete make-up, dále si pleť vyčistíte micelární vodou či nějakým vyživujícím olejíčkem. Nezapomeňte pleť důkladně umýt a osušit.

2) Nanášejte štětcem

Abyste do masky nezanesli nějaké nečistoty z rukou a aby se vám maska dostala skutečně „pod kůži“ a do každého koutu tváře, měli byste ji nanášet pomocí štětce. Ten je skutečně váš přítel. Štětec slibuje preciznější nanášení, navíc je to skutečně mnohem hygieničtější, než nanášení pomocí prstů.

3) Masku nechte tak dlouho, jak je to doporučeno na obalu

Vždy se řiďte doporučeným časem na obalu. Nikdy masku nenechávejte déle, nikdy krátce. Každá maska je jiná, každá potřebuje svůj čas na působení. Některým stačí pět minut, jiné se musí nechat na tváři i půl hodiny.

4) Dobře masku omyjte

Posledním krokem je správné odstranění masky. U tekutých masek si dejte záležet, abyste ji dobře smyli. I sebemenší zůstatek vám může způsobit akné nebo vám vyčištěnou a vyléčenou pleť jinak zaneřádí.

You may also like...