Péče o vlasy

Vlasy v zimě trpí

Není to jen pleť a ruce, kdo v zimě dostává zabrat. Dosti v zápřahu jsou i vaše vlasy. Mrazivý vítr, teploty pod nulou a čepice z umělých materiálů jsou pro vaše vlasy přímo katastrofa. Tyto faktory namáhají jak pokožku vaší hlavy tak také samotné vlasy.

Zda na svých vlasech pozorujete, že jsou zplihlé, lámou se a ztrácí lesk tak i na vše vlasy nynější počasí nepůsobí vůbec dobře. Proto je třeba zaměřit se více na péči o ně.

Zimní vlasová kosmetika

V zimně se o vlasy musíme starat trochu jinak. Naše pokožka velice trpí vlivem střídající se teplot. Venku máme mnohdy pod nulou a doma si zase krásně potíme. Tímto se může pokožka hodně vysušovat a tvořit nevzhledné šupiny, nebo zase naopak, velice se mastit.

Proto je třeba zvolit tu správnou vlasovou kosmetiku, přímo na problém, který vás v tomto období obtěžuje. Nebojte se dopřát si i trochu luxusu v podobě kvalitních vlasových zábalů.

Zda vás ale vysoušená pokožka dovedla až k lupům, zarudlé pokožce, svědění je třeba navštívit místo drogérie lékárnu, kde si na doporučení lékárnice zakupte ten správný šampon proti lupům.

Péče do hloubky

Vlasová kosmetika není to jediné, co svým vlasům můžete dopřát. Na řadě jsou nyní přípravky, které váš vlas vyživí zevnitř. Opět je na řadě lékárna, kde si můžete vybrat z mnoha vitamínových doplňků stravy, které vám pomohou ke krásným vlasům.

Také se zaměřte na svůj jídelníček. Omezte příjem alkoholu a také kofeinu. Naopak se zaměřte na konzumaci jídel bohaté na železo, zinek a také selen. Samozřejmostí je vitamín B a omega-3 mastné kyseliny.

 

 

You may also like...