vlasy

5 vlasových lží!

Zde naleznete 5 lží  o našich vlasech, díky kterým utrácíme mnoho našich peněz a bez výsledku.

1. Padají vám vlasy?

Často slýcháváme, že pokud trpíte vypadáváním vlasů je něco špatně a měli bychom začít užívat vitamíny, různé masky na vlasy atd.. To ale nemusí být vždy pravdou. Každý den nám z hlavy spadne až 200 vlasů a ano je to zcela běžné. Dvakrát do roka prochází vlasy klidovou fází vlasového folikulu většinou se to týká jara a podzimu. V tomto období vlasy nerostou. To je důvod proč tolik padají. Pokud ale zaznamenáte, že vám vlasy padají ve velkém množství více jak 2 x do roka a ve velkém množství, je třeba navštívit lékaře.

2. Šampón a kondicionér

Šampón není třeba nanášet na celou délku vlasů. Šampón slouží na umytí pokožky na hlavě a kořínků vlasů. Naopak kondicionér bychom měli nanášet pouze do konců vlasů, kde je vlas nejvíce vysušený. Tím zabráníme i častému maštění vlasů.

3. Fénování

Pokud si vlasy ochráníte speciálním přípravkem k tomu určeným. Nemusíte se fénování bát. Vlasy vy jste, ale měla nechat chvíli proschnout samovolně.

4. Stříhej a porostou

Další lež, kterou slýcháme snad odmala. Vlasy nám rostou od kořínků a ne od konců, takže co se děje dole u konečků nemá vliv na růst vlasů.

5. Nenos culík budou ti padat vlasy!

Tak tady je další otřepaný mýtus. Ano, pokud si vlasy stáhnete tak že vás to bude tahat a dojde to tak daleko, že vás z účesu začne bolet hlava je něco špatně. Ale volným culíkem či drdolem nic nezkazíte.

You may also like...