Proč navštívit drsnou zemi jménem Skotsko?

Proč navštívit drsnou zemi jménem Skotsko?

Přemýšlíte už nyní, kam se příští rok vydáte, co podniknete se svou drahou polovičkou? Rozhodně byste se měli vydat do Skotska, což je země, o které se říká, že je velice drsná, že má tajemnou historii a velice divokou přírodu. Zatímco některé by to odradilo, největší dobrodruhy to naopak láká, o tom není sporu. Pokud plánujete zanedlouho zamířit na nějakou dovolenou, proč by to nemohlo být právě Skotsko, kde vás zahřeje dvakrát destilovaná whisky? 

Skotsko, i když se označuje za drsnou zemi s velice tajemnou historií, se zároveň řadí ke snům každého cestovatele a každého turisty. Jedná se o zemi, které se týkají mnohé známé i méně známé legendy, jež mohou až nahánět hrůzu, pokud si je pustíte k tělu. Ostatně důvodů, proč i přesto navštívit Skotsko, je mnoho. Vybrali jsme několik z nich.  

Lákadlem je divokost 

Největším lákadlem a zároveň také důvodem, proč byste měli navštívit Skotsko, je právě divokost této země. Skotsko leží na severu ostrovů, které patří k Velké Británii. Je zde divoká severská atmosféra, tajemná jsou i zdejší údolí, kde byste člověka nenašli. Tajemné a záhadné jsou i zdejší lesy a hory, které nejsou příliš vysoké.  

Odhalte jedno z mnoha tajemství 

Skotsko je zemí pro dobrodruhy a objevitele. Pokud patříte k lidem, kteří rádi přichází hádankám na kloub, měli byste do Skotska zamířit, protože takových hádanek a tajemství je zde mnoho. Nejznámější jsou zdejší jezera, která leží mezi opuštěnými kopci. Nejznámější je pravděpodobně jezero Lochness, kde má žít příšera.  

Za skotskou whisky 

Důvodem, proč zamířit do Skotska, je skotská whisky čili zdejší skotská voda živá. Stejně jako Česká republika je známá díky pivu, Skotsko je známé díky whisky, která se ke Skotsku pojí stejně jako lochnesská příšera či středověká architektura. Až budete po Skotsku putovat, nemusíte se obávat, že byste na hospůdky, kde se whisky podává, nenarazili.  

You may also like...