Boty na podpatku

Podpatky mají stopku

Patříte mezi ženy, které rády nosí vysoké podpatky? Pokud ano, je třeba se zamyslet na možné zdravotní rizika, které jsou s nošením vysokých podpatků spojená.

Dle lékařů veškeré podpatky vyšší než 4 cm jsou pro zdraví velice škodlivé.

Proč je třeba boty na vysokém podpatku ze svého botníku vyřadit či alespoň omezit jejich nošení?

Škodlivost podpatků

Pokud se vám hlavou honí myšlenky, že vysoké podpatky jsou prostě krásné, sexy, elegantní a mají mnoho výhod, jako například že jste vyšší a zeštíhlují postavu, tak ano, máte pravdu. Ale jsou tyto důvody přednější než zdraví? To je otázka, kterou si musí položit každá z nás. Pokud vám na vašem zdraví záleží, je třeba nošení této obuvi dostat na minimum.

Ženy, které nosí každodenně vysoké podpatky, často trpí na bolest zad, hlavy a samozřejmě také nohou. A není divu. V lodičkách jsou většinou nohy dosti stísněné a díky podpatkům má tělo umístěno těžiště poněkud více dopředu. Tudíž se nám zvyšuje náročnost udržení rovnováhy. Díky vysokým podpatkům se nám také zkracují lýtkové svaly.

Při nákupu lodiček je třeba hledět na to, aby nebyl podpatek jehlový a jeho výška nebyla vyšší jak 4 cm, kulatá špička. Pokud dodržíte tyto pravidla při výběru nových lodiček, nemusíte se o své zdraví obávat.

Rovná podrážka

Zda si myslíte, že nákupem například balerín, které naopak žádný podpatek nemají a jejich podrážka je zcela rovná, si přilepšíte, zcela se mýlíte. I rovná podrážka není žádná výhra, protože vám ničí klenbu nohy, také se může dostavit bolest kolen a páteře.

You may also like...