Použití kartáčku na pleť

Slyšeli jste o kartáčku na pleť? Kdy je vhodné jej použít?

Je to takový zázrak, jak nás informují reklamou, nebo je to zbytečnost, která vám může navíc i uškodit? A nebudeme si nic nalhávat, není to zrovna levná záležitost. Takový sonický kartáček se pohybuje cenově i okolo 1500 Kč. Což není za kartáček zrovna málo, takže je třeba se nad koupí trochu zamyslet.

Jak se používá?

Kartáček je třeba použít na řádně odlíčenou pleť. Až po procesu odlíčení můžete začít čistit tímto kartáčkem. Je důležité upozornit, že kartáček se nepoužívá každý den. Sáhnout bychom po něm měly maximálně dvakrát za týden a to večer. Díky narušování ochranného filmu pokožky, může docházet k častější tvorbě vrásek.

Pro koho není vhodný?

Pozor na používání tohoto kartáčku by si měly dát ženy s citlivou pletí. I přesto, že si vyberete kartáč co má nejjemnější štětiny. Ty vaši pleť budou i přesto dráždit a z koupelny budete odcházet zarudlá. Zcela vyhnout by se mu měly ženy s ekzémem či akné.

Údržba

Pokud si nechceme roznášet znovu a znovu bakterie po svém obličeji, je třeba kartáč pravidelně čistit. Nejlépe po každém použití. V lékárně lze pořídit speciální přípravky k tomu určené. Kartáček je potřeba také uskladňovat na suchém místě, aby se v něm nedržela vlhkost, díky které dochází k plesnivění. Také je potřeba hlavice pravidelně vyměňovat za nové. Protože nikdy kartáč nevyčistíte na 100%.

Kartáček je skvělý na hloubkové čištění. To naší pleti občas prospěje. Otázkou zůstává, jestli není lepší si na takové čištění zajít raději k odborníkovi, abychom předešli možným komplikacím. Je třeba se tedy i zamyslet, kolik času navíc chceme v koupelně trávit.

You may also like...