Mytí vlasů

Jak si umývat správně vlasy

Mytí vlasů je pro každého známá věc. Každý z nás si vlasy myje v různých časových intervalech. Záleží na tom, jaké vlasy máme a jak rychle se nám zmastí. Hodně žen se snaží o své vlasy pečovat co nejlépe, aby vypadaly zdravě, krásně se leskly a byly prostě nepřehlédnutelné.

Mnoho z nás ale neví, že základem úspěchu je péče během mytí.

Jak správně na mytí vlasů

Každý z nás bere mytí vlasů jako rutinní záležitost. Prostě a jednoduše vlasy namočíme teplou vodou, přidáme šampon, rozpěníme, spláchneme a máme hotovo. Nikoho jistě nenapadne, že by mohl svým vlasům spíše uškodit než odlehčit.

Díky špatně zvolenému šamponu může být pro vaše vlasy každé mytí krokem k jejich poškození. Proto si nechte poradit od odborníků, aby vám vybraly ten správný šampon pro typ vašich vlasů. Správně zvolený šampon vám vlas obalí a tvoří takový ochranný film.

Technika mytí

Zásada číslo jedna je vždy volit správné množství mycího prostředku. Neřiďte se mylným pravidlem, čím více šamponu tím budou vlasy lépe umyté, ba naopak. Vlasy budou těžké a tím pádem i splihlé.

Základní roztřídění šamponu je na šampon na normální, suché, mastné a barvené vlasy. Pokud si výběrem nejste jistá, sáhněte po tom, co je nejjemnější a tudíž nejšetrnější k vašim vlasům. Sáhněte po těch z profesionální řady.

Mnoho z nás tohle nedělá, ale je velice důležité si vlasy důkladně před mytím rozčesat. Poté používejte k mytí vlasů jen vlažnou vodu. Velice teplá až horká voda vašim vlasům škodí. Naneste do dlaně potřebné množství šamponu a konečky prstů vmasírujte. Poté opláchněte vlažnou vodou.

You may also like...