Pět důvodů, proč jíst avokádo

Pět důvodů, proč jíst avokádo

Sestavit jídelníček, to je dnes úkol mnoha výživových poradců. Lidé dnes chtějí žít trochu zdravěji, chtějí investovat své peníze do kvalitní stravy, protože se chtějí cítit dobře, chtějí být navíc fit a nechtějí utrácet za nezdravé stravování zkracující jejich život. Pokud patříte k lidem, kteří nechtějí utrácet za jídelníček sestavený odborníky, sestavte si svůj jídelníček sami. Důležité je jídelníček obohatit o vlákninu a bílkoviny. Pokud bychom měli být konkrétní, doplňte jídelníček například avokádem, které je dnes nadmíru oblíbené. 

Avokádo je dnes velmi oblíbený druh ovoce, které je plné vitaminů a tělu prospěšných minerálních látek. Navíc dokáže zapříčinit pocit sytosti, což nám pomůže dodržovat správné odstupy mezi jednotlivými pokrmy dne. 

Kromě toho, že je avokádo neuvěřitelně výživné, je mnoho dalších důvodů, proč avokádo zakomponovat do svého jídelníčku. 

Důvody, proč jíst avokádo 

1. Avokádo dokáže snížit hladinu špatného cholesterolu v krvi. Právě cholesterol je častou příčinou úmrtí po celém světě. Avokádo navíc dokáže snížit výskyt kardiovaskulárních onemocnění, na které taky umírá drtivá většina lidí. 

2. Obecně lze říct, že lidé konzumující avokádo, bývají zdravější. To ostatně potvrdily vědecké průzkumy a výzkumy. 

3. Věděli jste, že avokádo je výkonným antioxidantem chránící oči? Avokádo dokáže opravdu velmi zvýšit vstřebávání látek z jiných potravin, navíc avokádo obsahuje látky nesmírně důležité pro naše oči. 

4. Avokádo mimo jiné dokáže předcházet rakovině. Dokáže snížit nepříznivé vedlejší účinky chemoterapie. Zejména chrání ženy, jelikož obsahuje kyselinu listovou, jejíž nedostatek způsobuje u žen rakovinu. Avokádem tedy doplníte kyselinu listovou do těla a rakovina se vám bude vyhýbat obloukem. 

5. Věděli jste, že avokádo pomáhá zhubnout? Obsahuje opravdu málo cukru, tudíž ho můžete zařadit ve velkém množství do svého jídelníčku.

You may also like...