Oslabená imunita

Jak se projevuje oslabená imunita a jak imunitní systém podpořit?

Nejen v zimě je náš imunitní systém zkoušen. Mnozí lidé si myslí, že se lidé mohou nakazit nemocemi jen během chladných zimních měsíců, ale není to tak. Počasí si s námi hraje a aktuální změny počasí mohou na imunitní systém neblaze zapůsobit. Nabízí se tedy otázka, v jakém stavu je váš imunitní systém? Je oslaben nebo je naopak pevný jako strom? Přinášíme vám příznaky oslabeného imunitního systému. Také vám prozradíme, jak imunitní systém případně podpořit.

Jak se projevuje oslabený imunitní systém?

Pokud máte oslabený imunitní systém, může se to projevovat několika způsoby. Například se může opakovat onemocnění, které jste prodělali během uplynulých týdnů. Máte také neustálý pocit, že na vás “něco leze”, tedy cítíte se slabí a unavení, bez života, nemáte moc chuť k jídlu a nejste zkrátka ve fit formě. Kromě toho se může vyskytnout ospalost a mohou vyrašit na těle ekzémy.

Častým příznakem oslabeného imunitního systému je také kvasinková infekce, případně může docházet ke špatnému hojení ran či se mohou nové rány hojit špatně.

Jak posílit imunitní systém?

Zjistili jste, že váš imunitní systém není zrovna v dobré kondici, a tak chcete svůj imunitní systém posílit, aby se vám nemoci vyhýbaly obloukem? Doporučujeme vsadit na sirupy pro podporu imunity nebo podobné produkty, které vám imunitní systém opět trochu zpevní.

Kromě toho byste měli do svého jídelníčku zařadit celou řadu superpotravin, jako jsou plody goji nebo třeba chia semínka, která mají tendenci posilovat imunitní systém. Samozřejmě nezapomínejte na pravidelný přísun vitaminů a jiných tělu prospěšných látek.

A samozřejmě je vhodné se otužovat. Otužování člověka posiluje, a to jak po zdravotní, tak po psychické stránce. Z počátku se však otužujte třeba jen ve sprše, ať nezpůsobíte tělu velký teplotní šok, z něhož by se tělo mohou dlouhou dobu vzpamatovávat.

You may also like...