Americké stereotypy, které se vám při návštěvě USA potvrdí

Americké stereotypy, které se vám při návštěvě USA potvrdí

Amerika je obrovským lákadlem nejednoho z nás. Drtivá většina lidí má Spojené státy americké na svém wish listu, takzvaně připíchnuté na mapě, jelikož chtějí toto místo navštívit. Je to však trochu dražší dovolená, taková Amerika, na druhou stranu je to nezapomenutelný zážitek, o němž budeme mluvit ještě dlouhá léta. V případě, že se rozhodnete do Ameriky odcestovat, jistě jste zvědaví na to, jestli se vám potvrdí všechny americké stereotypy a zvyky, které se o Američanech říkají. Než tam zamíříte, prozradíme vám několik amerických stereotypů, které jsou opravdu pravdou. 

O málokteré kultuře toho víme tolik jako o americké. Je však otázka, co z toho je opravdu pravda a co se jen tak povídá. Při návštěvě Spojených států amerických se potvrdí hlavně níže uvedené zvyky. 

Pravdivé americké zvyky a stereotypy 

* O Američanech se říká, že jsou extrémně přátelští. I když se to může zdát jako fáma, není to tak. Je to opravdu tak. Američané jsou nadmíru přátelští a otevření, spíše Češi si od jejich přátelskosti drží trochu odstup. Při každém setkání s Američanem se vás zeptá, jak se máte či jaký je váš den. Není to jen zdvořilostní fráze, je to opravdu zajímá. 

* Opravdu jsou Američané tak obézní, jak se o nich povídá. Přece jen je každou přílohou jsou brambůrky nebo hranolky. Za jogurt nebo za ovoce zaplatíte daleko více než za nezdravé stravování. 

* Američané jsou opravdu nadmíru milí. Nejen, že je opravdu zajímá to, jak se máte nebo jaký je váš den. Oni vás kromě jiného i milují. S frází “I love you” se zde spíše plýtvá, ale Američané to opravdu myslí vážně. 

* Od Američanů bychom se měli učit. Umí se totiž radovat i z naprosté prkotiny. Zatímco nám dělá problém se radovat z malých věcí, oni se radují z návštěvy parku i z obyčejného plácnutí si. Inspirujme se tímto a radujme se i z maličkostí.

You may also like...