Péče o pleť

Pečuj o pleť podle svého věku

Kdo by nechtěl mít krásnou svěží pleť v každém věku. Tohle je cílem každé ženy. V mládí mnoho z nás trápilo akné a ve starším věku je to pro změnu suchá pleť nebo vrásky. Základním pravidlem pro každý věk je chránit pleť před škodlivým slunečním zářením. A je více dalších pravidel, které je třeba dodržovat. Jaké to jsou?

Péče 20 – 30 let

Pokud zapadáte do této kategorie, tak vráskami se ještě tedy rozhodně trápit nemusíte. Pro udržení pružnosti pleti je třeba si hlídat její dostatečnou hydrataci. Proto používejte kombinaci denní a noční krém. Denní krém je totiž opatřen UV ochranou, takže se škodlivosti záření nemusíte obávat.

Péče 30 – 40 let

Když se žena dostane přes tento věk, je třeba to s péčí o pleť začít brát vážně. Nyní je nutné vytvořit si návyk, že o pleť se pečuje každý den jako třeba každý den pečujete o zuby. Základem je používat kvalitní kosmetiku, a to nejlépe celé řady produktů vždy od jedné značky. Je třeba si pořídit přípravek na odlíčení, čištění a hydrataci pleti. Také už je třeba si pořídit nějaký kosmetický přípravek proti vráskám. Teď jich sice moc nemáte, ale je to krok do budoucna.

Péče 40 +

Nyní je třeba začít používat přípravky s kolagenem, ten totiž už pleti chybí. Začínají se objevovat silnější vrásky obzvlášť na čele a kolem očí. Pokud se nebojíte jehel, můžete navštívit kosmetický salon, který vám vrásky injekčně vyplní botolutoxinem. Je dobré pořídit si přípravky s kyselinou hyaluronovou.

You may also like...