Masky, které pomohou všem typům vlasů

Masky, které pomohou všem typům vlasů

Jsou vaše vlasy unavené, nezdravé, vypadají polámané a mastné? Pravděpodobně nejsou v nejlepší kondici. Je třeba mít na paměti, že vlasům leccos škodí. Jelikož ale tvoří součást nás a podílí se na našem celkovém vzhledu, měli bychom se o ně starat. Neměli bychom je příliš zatěžovat fénem ani žehličkou na vlasy či kulmou. I když je však budeme šetřit a nebudeme je vystavovat příliš horkému vzduch, stejně je bude zatěžovat okolní prostředí, které je k vlasům zejména v zimě nemilosrdné. Chladný vzduch vlasům nepřeje, stejně tak nepřeje vlasům ani vítr nebo sníh. Proto jednou za čas dopřejte vašim vlasům masku, která se hodí pro všechny typy vlasů.  

Takových masek hodících se pro všechny typy vlasů je hned několik. Jelikož jsou vlasy v jednom kuse vystavovány náročným podmínkám, jednou za čas si zvolte jednu z masek a udělejte svým vlasům radost.  

Proti mastným vlasům avokádo 

Pokud je vaším problémem to, že máte vlasy mastné, pomůže vám bezesporu avokádo. Avokádo je nejen nejvíce fotogenická potravina, ale také si rychle poradí s mastícími se vlasy. Stačí, když společně s avokádem rozmačkáte v misce i lžičku olivového oleje a lžičku medu. Naneste masku na vlasy a nechte třicet minut působit. Poté jen omyjte oblíbeným šamponem a kondicionérem a těšte se z krásných vlasů.  

Na oslabené vlasy 

Trápí vás oslabené vlasy? V tom případě byste měli sáhnout po bílém jogurtu, protože to je přesně to, co vaše vlasy zrovna potřebují. Stačí, když smícháte plnotučný bílý jogurt s vajíčkem, k tomu přidáte citronovou šťávu (asi jednu lžíci) a vše posléze důkladně promícháte. Naneste na vlasy společně se šamponem, nechte tak dvacet minut působit a poté jen opláchněte ideálně teplou vodou. Dbejte však na to, abyste všechno z vlasů důkladně smyli. 

You may also like...