orisky

Oříšky nejen pro krásnou pleť

Spousta žen má problém se svou pletí. Ucpané póry, mastná pleť, černé tečky nebo uhry jsou na denním pořádku, což znamená, že se jich nejde jen tak lehce zbavit. Ženy jsou mnohdy opravdu nešťastné, protože si nevědí rady. Vyzkoušely už mnoho přípravků přes krémy, mastičky a vodičky na tvář, ale žádná tato metoda jim nebyla dost dobrá. Pakliže i vy máte podobné problémy a už jste s rozumem v koncích, zkuste přejít na alternativní přírodní metodu. Zkuste začít jíst ořechy!

Ořechy jsou velice oblíbené a jí je takřka každý. Nejvíce jich je doma na stolech v době Vánoc, ale mnoho lidí si je kupuje i během roku. Taky se zaměřte na jejich častější konzumaci a najednou uvidíte, jak se vám zkrášluje pleť, vlasy i nehty. Nevěříte? Zkuste přejít k těmto druhům oříšků! Jedná se o ty druhy, které v sobě mají opravdu velké množství vitaminu B a E. Také v sobě obsahují hromadu minerálních látek, a to především hořčík, vápník a fosfor.

Zkuste lískové oříšky

V minulosti sloužily k výrobě čarodějnických hůlek – možná odtud se vzala jejich kouzelná moc. Lískový keř byl dokonce symbolem zakopaných pokladů, lásky a plodnosti – že by i zde se našla souvislost? Nyní jsou ale spíše prospěšné převážně pro naše buňky, jelikož je jedním z nejbohatších zdrojů vitaminu E.

Co třeba vyzkoušet mandle?

Na mandlích si pochutnávali už staří Římané. Není se čemu divit, že měli tak krásné zuby – Mandle jsou totiž převážně báječné pro naši zubní sklovinu.

Na Vánoce to bez kešu oříšků nejde

Vánoce bez zakroucených kešu oříšků by nebyly ono. Obsahují množství železa, proto je dobré je konzumovat při únavě nebo špatné koncentraci. Stejně jako mrkev je blahodárné pro naše oči.

Posbírejte si dostatek vlašských ořechů na vaší zahradě

Ořešák má na zahradě snad každý. Velká otrava přichází ve chvíli, kdy spadené ořechy musíme sbírat. Jenže teď, když víte, že snižují hladinu špatného cholesterolu v krvi, se vám jistě budou sbírat s větší chutí!

You may also like...