Rady v oblékání

Co je dobré vědět při oblékání?

Je pár nepsaných pravidel, které by měl znát snad každý člověk, který chce svým oblečením zapůsobit. Máme na mysli zapůsobit samozřejmě v dobrém slova smyslu.  Oblečení je pro nás velice důležité. Zejména při první schůzce nebo při pracovním pohovoru, je první dojem to nejdůležitější.

Jaká pravidla bychom měli všichni znát?

Pokud ráda nosíte halenky na knoflíčky, je třeba, dát si pozor, kolik knoflíčků necháme rozepnutých. Pokud nechceme působit vyzývavě, až vulgárně ponecháme rozepnuty pouze dva knoflíčky.

Jste milovnicí šatů? Je třeba si ale vybrat! Buď zvolíme šaty dlouhé s výstřihem, nebo krátké, u kterých výstřih vynecháme. Pokud zvolíte obojí, nemusí to vypadat dobře a můžete působit spíše lacině.

Že bez doplňků nevyjdete z domu? To vám schvalujeme, ale dejte si pozor, abyste to nepřehnala. Méně, je v některých případech mnohem více. Například pokud zvolíte výrazné náušnice, náhrdelník nechejte raději doma.

Do práce či na schůzku se určitě vyhněte krátkým topům či halenkám, ze kterých by vám vykukovalo bříško. Ať už jste štíhlá a můžete si to dovolit i přesto to působí vulgárně. Svou štíhlost zdůrazněte spíše přiléhavějším střihem. Také pokud máte halenku bez rukávů, měla byste mít zakrytá ramena.

Rady pro muže

Pánové pozor na svou kravatu! Ta by neměla být moc dlouhá ani krátká. Jaká je tedy ideální délka? Kravata nesmí dosahovat do vašeho pasu. Zda nepotřebujete na danou akci sako, kravatu nechejte také doma. Pokud zastrčíte košili do kalhot, je třeba kalhoty doplnit o opasek. Dbejte na to, aby měl opasek stejnou barvu, jako vaše boty. Volíme také dostatečně dlouhé ponožky. Délka ponožek by měla být taková, aby když sedíte, nešla vidět kůže vašich nohou.

You may also like...