ochutnejte svět

Ochutnejte svět

Trávíte-li dovolenou v zahraničí, máte možnost poznat spoustu zajímavých míst a objevit krásu dané země. Občas ovšem musíte sáhnout hlouběji do kapsy, a pak šetřit na jídle. Obecně je známo, že Češi si na dovolené často vaří sami, pokud mají tu možnost. Bohužel se tak mnohdy připravují o zajímavé kulinářské prožitky. Netancujte tedy okolo plotny a vydejte alespoň jednou ochutnat nějakou místní specialitu!

Restaurace nebo stánek

Možností kde ochutnat nějakou laskominu, která je pro danou lokalitu typická je mnoho, zvláště v turisticky atraktivních destinacích. Ulice jsou obsypány stánky nabízejícími danou dobrotu za velice příznivou cenu a vzhledem k množství stánků také velmi rychle. Tito stánkaři sice často nebývají kvalifikovanými kuchaři, ale za to se opírají o tradiční recepturu a k samotné přípravě jídla přistupují velmi láskyplně. Většinou se zaměřují přímo na místní speciality, v jejichž přípravě se vyznají. Samozřejmě můžete také narazit na naprosté amatéry, kterým se vaření bohužel příliš nedaří. Pokud se však nebojíte tohoto riskovat, chcete ušetřit čas a peníze a objevovat zdejší lahůdky dobrodružnější cestou určitě navštivte některý ze stánků.

Stejný pokrm mívají ovšem v nabídce také příjemné restaurace.  Zde si sice za pochutinu připlatíte, ale připraví vám ji kuchaři z povolání, tudíž zde není takové riziko, že vám uvaří špatně. Pravděpodobně si počkáte o něco déle, jelikož zvláště v čase oběda bývají tyto podniky plné hladových hostů. Chcete-li si vychutnat jídlo v klidu, v příjemném prostředí a máte pro tuto příležitost dostatek času i financí, zvolte si restauraci ve vaší dovolenkové destinaci.

Co nabízí Chorvatsko?

Oblíbenou zemí pro letní dovolenou je Chorvatsko. Zde se určitě nevyhýbejte poctivé zmrzlině, která je v porovnání s tou českou o něco sladší, ale hlavně nešizená. Cena se pohybuje obvykle okolo 8 kun za kopeček, který ale velikostí odpovídá dvou až třem kopečkům, které dostanete v České Republice.  Opomenout nelze ani různé mořské plody a rybí speciality, chorvatská vína, nebo sušenou šunku podávanou s ovčím sýrem a olivami.

You may also like...