manzelska smlouva

Manželská smlouva je čím dál častější – lidé se bojí o jmění

Manželství je svazek, do něhož se většinou spadá jen jednou za život. Tak tomu tedy bylo donedávna. Nyní žijeme v moderní době a je vcelku běžné, že se manželství uzavírají, ale také že se rozvádějí. Ta druhá varianta je bohužel mnohem častější, a tak se není čemu divit, když většina zamilovaných párů ne a ne přijít do svazku manželského, i když už jsou zasnoubení a mají kupu dětí. Pro mnohé je manželství například věc, do které by se nehrnuli, protože si myslí, že posléze se jejich vztah bude rozpadat až do chvíle, kdy se rozpadne úplně. Navíc pokud nejste manželé, máte vše jasné – svůj majetek i vaše city.

V poslední době je čím dál častější, že první věc, na kterou se dbá, místo zařizování svatby, vybírání pozvánek, zvaní hostů a zkoušení svatebních šatů, je to, zda už byla nebo nebyla uzavřena manželská či předmanželská smlouva. Bohužel toto zjištění je důležité nejen pro ženy, ale také pro muže, a bez tohoto uzavření a podepsání smlouvy neřeknou své „ano“. Jak moc častý je tento jev a proč na něj řada lidí tak dbá?

Rozvodů totiž stále přibývá

Většinu těch, kteří se hrnou do svazku manželského, se bohužel týká manželská smlouva z toho důvodu, že se bojí, aby nedopadli stejně, jako většina českých párů. Procento rozvodů totiž neustále roste, a tak se lidé chtějí pojistit, i když toho druhého bezmezně milují. Přece jenom je manželství bráno s velkou rezervou především díky tomu, že tři z pěti manželství prožívají většinou už po krátké časové ose rozvod. Nikdo přece nechce, aby po několika málo letech veškeré jmění, s nímž přišli do manželství, propadlo do společného jmění manželů a následně se dělilo napůl, i když druhý nepřišel do manželství takřka s ničím. Potom je třeba rozdělit třeba dům, kdy jeden potřebuje vyplatit druhého a nakonec si musíte ještě půjčit, takže do manželství můžete klidně vstupovat jako zajištění, ale odcházet klidně v dluzích. Finance hrají v životě důležitou roli a na jejich ochranu tu jsou právě manželské nebo předmanželské smlouvy.

Do manželství se totiž většinou hrnou lidé, kteří mají už třeba svůj dům nebo auto. O takové věci se pak opravdu dělit nechce, i když druhému naprosto důvěřujeme. Každý má svou špatnou stránku a někdy bychom mohli řádně doplatit na to, že jsme svůj majetek nepojistili.

You may also like...