O pleť je třeba v létě pečovat nadmíru. S péčí o pleť se však pojí několik mýtů

O pleť je třeba v létě pečovat nadmíru. S péčí o pleť se však pojí několik mýtů

Sluníčko je během léta nejen dobíjecí, ale také škodlivé. Škodí zejména naší pleti, která potřebuje, abychom se o ni během léta starali víc než kdy jindy. V současné době však mezi ženami kolují mýty týkající se právě péče o pleť v létě. Díky mýtům není pleť dostatečně vyživovaná a pečuje se o ni špatně. Vyvraťme si proto několik všeobecně známých mýtů, které se s péčí o pleť v aktuálním ročním období pojí.  

Opálení je zdravé a neškodí to  

Kdepak. Opálená pleť je sice hezká, ale proces opalování není nic bezpečného a neškodlivého. Až devadesát procent veškerého poškození pleti má na svědomí právě sluníčko a jeho záření, proto to s opalováním nepřehánějte. Rozhodně se nechoďte opalovat ve chvíli, kdy sluníčko paří opravdu nejvíc. Stáhněte si raději aplikaci, která vám prozradí, kdy je nejlepší se chodit opalovat a jak svou pleť chránit. Ano, i taková aplikace existuje.  

Mazat se musím jenom ráno 

To je další mýtus. Svou pleť se doporučuje mazat i během dne, nejen během rána. Zejména opalovací krém je dobré nanášet v průběhu dne, pokud máte v plánu strávit celý den na koupališti či jinde na přímém slunci. Aby byla pleť před sluncem dokonale chráněna, doporučujeme nanést opalovací krém zhruba půl hodiny před začátkem opalování, při opalování nezapomínejte krém nanášet vícekrát.  

V létě se nemusím speciálně starat o pleť 

Právě léto je ročním obdobím, v němž je třeba se o pleť starat více než kdy jindy. Slunce pleť dnes a denně namáhá, ráno i večer je třeba o pleť pečovat. Během večera doporučujeme používat takzvanou odličovací mycí emulzi, která dokáže pleť vyčistit od odumřelých buněk, jež by mohly ucpávat póry. 

Make-up jako ochrana před sluncem stačí 

Kdepak. Make-up rozhodně nemá dostatečný UV filtr, aby dokonale ochránil ženskou pleť. Navíc drtivá většina žen během léta nepoužívá make-up, tudíž ochranu nemá žádnou.  

You may also like...