detoxikační kůra

Letní detoxikační kůra

Je-li s naším tělem něco v nepořádku, vysílá varovné signály. Můžou mít podobu nemoci, vyčerpanosti, těžkosti, náhlých návalů horka, ale také depresivních nálad. Pokud se tyto signály dostávají také k vám, neignorujte je.  Vaše tělo potřebuje odlehčit, očistit. Pusťte se tedy do letní očistné kůry.

Stanovte si cíl

Pro začátek je důležité si stanovit cíl. Uvědomit si čeho očistnou kůrou chcete dosáhnout. Potřebujete se zbavit zánětů, rozjasnit pleť, zhubnout pár kil nebo dosáhnout duševní rovnováhy? Ano, k tomu všemu vám může detoxikace pomoci. Napište svůj hlavní cíl na čistý list papíru, na okamžik se zamyslete nad současným stavem vašeho problému, a následně věnujte pár minut úvahám o životě bez něj.  Rozdíl obou představ a příjemné pocity, které ve vás jistě vyvolalo druhé přemýšlení, poslouží jako vnitřní motivace. Proč to všechno? Každá změna začíná myšlenkou. Ujasníte-li sama sobě cíl, bude celý proces snazší i pro vaše tělo.

Ovoce a zelenina

Jednou z nejsnazších a nepříjemnějších variant, je pětidenní detoxikace s ovocnými a zeleninovými šťávami, kdy v pravidelných intervalech pomalu popíjíte ovocné a zeleninové šťávy, které po dobu očisty nahradí stravu. Ale stejně jako u jiných detoxikací mlže začátek provázet zvýšená únava či boleti orgánu, ze kterého se vyplavují škodlivé látky. Nezatěžujte se proto v těchto dnech náročnými fyzickými aktivitami. Následně nakupte ovoce a zeleninu a připravte si odšťavňovač.

Ráno začínejte šťávou s vyšším obsahem sacharidů. Vhodná je kombinace jablek a kořenové zeleniny (mrkve, petržele).  Svačinu nahradí vodnatější šťáva z červeného melounu. Do obědové šťávy přidejte větší množství zeleniny. Na odpoledne či večer postačí lehčí zeleninová šťáva z okurky a mrkve.

Přejeme hodně štěstí při letní detoxikaci a úsměv vyvolaný dosaženými výsledky.

You may also like...