Oblečení, které se stále nosí

Oblečení, které se stále nosí

Trička, kalhoty, šaty, kabáty i sukně z obchodních řetězců raději ani nenazývejme módou. Možná vás láká jejich relativně nízká cena. Bohužel tyto kousky oděvu budou jen těžko originální a bude je na sobě mít spousta jiných.

Možná, než si kupovat zboží šité v zemích třetího světa, raději sáhněte po originálních kouscích z luxusního butiku, nebo třeba i ze second handu. Často zde najdete oblečení se smyslem a osobitým stylem. Pro mnoho lidí je takové oblečení hotovým pokladem. Jsou s ním často spjaty jisté vzpomínky. Spousta těchto věcí se navíc zase vrací zpět do módy a retro je obecně se velmi žádané.

Oblečení s kouskem minulosti

Možná i vy máte svoje šťastné tričko a živě si pamatujete, kdy jste jej měli na sobě. Možná vás přítel žádal o ruku, vyhráli jste svůj první závod, nebo byl ten den jinak výjimečný. Možná máte ještě plesové šaty, které jste měli na sobě, když jste šli na svůj maturitní ples.

Oblečení, které už má za sebou určité události, může mít zvláštní kouzlo, a proto velmi často najdete na pultech second handů velmi zvláštní kousky. Už se v něm zkrátka žilo. Můžete zkusit navázat dalším příběhem a pokračovat psát ten svůj. Často i zde najdete oblečení nikdy nenošené, ještě s visačkou. Prostě pátrejte.

Oblečení za hubičku

Stejně tak ale můžete velmi dobře nakoupit v akcích a výprodejích. Vždy ale přemýšlejte, zda to není pouze cena, co vás láká, na úkor toho, zda vám to padne a budete to nosit. Čas od času je třeba jen tak zajít a brouzdat na věšácích a pultech butiků, hledat, co nám padne nejen do oka, ale i na tělo.

Na druhou stranu je také nutné i investovat do kvalitních kousků, o kterých víte, že je opravdu unosíte. Nesázet jen na výprodeje a akce. Méně znamená mnohdy více. A tak místo nacpaných skříní kupujte pouze kousky, co vám opravdu sedí a nebudou jen tak ležet ve skříni.

You may also like...