Nejkrásnější místa na světě, která vás naprosto odzbrojí

Nejkrásnější místa na světě, která vás naprosto odzbrojí

Začínají vás vaše cestovatelské boty nenápadně pošťuchovat k tomu, abyste konečně zakoupili letenku a vydali se vstříc dalšímu dobrodružství? Možná jenom přemýšlíte nad tím, kam konkrétně se vydat. Svět je přece obrovský a míst, která stojí za prozkoumání, celá spousta. Pokud si však nejste jistí, doporučujeme se podívat na nejkrásnější místa na světě. Ta vás naprosto odzbrojí, tím si můžete být jistí. Která to ale jsou? 

Salar de Uyuni 

Že jste ještě nikdy nenavštívili Bolívii? Pak vaše kroky budou směřovat právě sem. Jedno z nejkrásnějších míst na světě se totiž nachází právě tady. Mluvíme konkrétně o Salar de Uyuni, což je jedna z největších solných plání na světě. Rozkládá se na více jak dvanácti tisících kilometrech čtverečních a je pozůstatkem prehistorického jezera Lago Tauca.  

A co že je na tomto místě tak dech beroucí? Především to, že se zde zrcadlí obloha. V tu chvilku se z místa stává jedna fantastická podívaná, kterou navíc doplňují plameňáci, kteří zde přebývají. 

Hory Tianzi 

Pokud budete mít cestu do Číny, vaše kroky by měly zamířit nejen ke zdejším pamětihodnostem, ale také k horám Tianzi, které opravdu nepřestávají udivovat. Mluvíme o horách z křemenného pískovce, které zde sídlí už více jak 400 milionů let. Jen málokdo ví, že byly dávno v minulosti součástí oceánů.  

Jestliže patříte k nadšeným milovníkům kinematografie, určitě si při pohledu na tyto hory vzpomenete na oceňovaný film Avatar. Ano, právě hory Tianzi byly pro film inspirací. 

Jezero Hillier 

Při cestování Austrálií můžete narazit na krásné jezero Hillier, které se taktéž řadí mezi nejkrásnější místa na světě. Důvod je prostý – jedná se o růžové jezero, které je doslova turistickou atrakcí. Důvodem zbarvení jsou vodní řasy, které produkují červené barvivo. Vědci však tvrdí, že červené barvivo není součástí vody. Takže proč je vlastně jezero růžové? To je dodnes záhadou a třeba právě vy budete těmi, kdo záhadě přijdou na kloub. 

You may also like...